W przededniu Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 14 maja 2016  ks. abp Adam Szal w Archikatedrze Przemyskiej wyświęcił na prezbiterów dwunastu diakonów. Metropolita Przemyski przewodniczył uroczystej Eucharystii i wygłosił homilię. W koncelebrze uczestniczyli ks. abp Józef Michalik i ks. bp Stanisław Jamrozek oraz licznie zgromadzeni kapłani, na czele z PrzełoĹźonymi przemyskiego Seminarium oraz Proboszczami parafii, z których pochodzą Księża Neoprezbiterzy. Na zakończenie w imieniu Seminarium podziękowania złoĹźył Rektor, ks. Dariusz Dziadosz, zaś w imieniu Neoprezbiterów dziękował ks. Jacek Wilkos.

NEOPREZBITERZY 2016:

• ks. Michał Bester z parafii Rakszawa
  • ks. Daniel Drążek z parafii Wólka Grodziska
  • ks. Bartłomiej Dziepak z parafii Futoma
  • ks. Jakub Fejkiel z parafii Iskrzynia
  • ks. Tomasz Garbowski z parafii KuĹşmina
  • ks. Piotr Gosztyła z parafii Przysietnica
  • ks. Tomasz Kij z parafii pw. św. Stanisława w Humniskach
  • ks. Maksymilian Lorens z parafii Krościenko WyĹźne
  • ks. Krzysztof Majder z parafii Brzóza Królewska
  • ks. Grzegorz Rogoz z parafii Domaradz
  • ks. Grzegorz Urban z parafii Białobrzegi