Nowi ministranci i kandydaci !

Sobotni wieczór 21 XI w naszej parafii dla ministrantów był wieczorem szczególnym. Wobec zgromadzonych kapłanów, licznie przybyłych wiernych, w tym rodziców i krewnych oraz zarządu SłuĹźby Liturgicznej w naszej parafii ks. proboszcz do grona ministrantów przyjął 8 kandydatów a do rocznej formacji kandydackiej 7 chłopców. W okolicznościowej homilii ks. Proboszcz zwrócił się do chłopców ukazując im szczególny wymiar słuĹźby ministranckiej- słuĹźbę Jezusowi przy ołtarzu. Podziękował równieĹź rodzicom za to Ĺźe oddali swoich synów na słuĹźbę Bogu na wzór Joachima i Anny którzy oddali Maryje na słuĹźbę w Świątyni Jerozolimskiej. Nowo przyjęci ministranci i kandydaci złoĹźyli swoje przyrzeczenia słuĹźby Bogu przy ołtarzu Chrystusa i zostali uroczyście ubrani w liturgiczne stroje ministranta i kandydata.
Nowo przyjęci ministranci:
1. Michał Kropaczek