8 X 2015 r. XV pielgrzymka na Jasną Górę

W dniu 8 X uczniowie klas VI z naszej szkoły Podstawowej noszącej im Jana Pawła II wraz z opiekunami: p. M. Janochą , T. Niznikiem , pania dyr. M. Such oraz księżmi proboszczem W. Kałamarzem i ks. P. Mendykiem oraz rodzicami udali się tradycyjnie na pielgrzymkę do CzęstochowyW tym roku XV Dzień Papieski obchodzimy  11 paĹşdziernika. Tegoroczne hasło: „Jan Paweł II – Patron Rodziny” jest naszej Rodzinie szczególnie bliskie i ono równieĹź było hasłem naszego spotkania modlitewnego.
Po nocnej podróĹźy dotarliśmy do celu pielgrzymi- a swoje pierwsze kroki skierowaliśmy do Matki – która przyjęła nas z radością wysłuchując naszych modlitw i intencji. Wczesne przybycie sprawiło ze niemal wszędzie gdzie skierowaliśmy swoje kroki nie było jeszcze wielu ludzi. Zwiedziliśmy skarbiec, bazylikę i wieĹźe widokowa …zapominając o arsenale…ale to zostawiamy na przyszłość.
Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była uroczysta msza święta, którą przeĹźyliśmy, pod przewodnictwem naszego Duszpasterza, Księdza Biskupa Henryka Tomasika.
Wraz z nami na Jasną Górę przybyło około 20 tysięcy pielgrzymów z ponad 500 szkół.
Zdjecia na stronie Szkoły Podstawowej  http://www.spkw.pl/galeria.html