Triduum św. Stanisława Kostki

W dniach 16-18 września nasi młodzi parafianie spotykali się w kościele na wspólnej modlitwie z racji Triduum ku czci św. Stanisława Kostki.

dzień 16 IX był dla dzieci i młodzieĹźy dodatkowo dniem uczczenia św. Jana Pawła II patrona Szkoły Podstawowej. Klasa V pod kierunkiem wychowawczyni p. Moniki Czarnowskiej miała obstawę liturgiczna mszy św.  PoniewaĹź była to równieĹź środa nasza modlitwę rozpoczęliśmy Nowenna do MBNP. Słowo BoĹźe skierowane w sposób szczególny do kandydatów do bierzmowania skierował ks. Jakub Wielgos. Wieczorne czuwanie zakończyło się czuwaniem i modlitwa przy pomniku sw. Jana Pawła II.

Ziemskie Ĺźycie św. Stanisława Kostki zakończyło się w bardzo młodym wieku, to jak czytamy w Księdze Mądrości – „Wcześnie osiągnąwszy doskonałość, przeĹźył czasów wiele.” Dlatego teĹź w jego postać wpatrywaliśmy się równieĹź w drugi dzień triduum, gdzie w sposób dialogowany ks. Paweł przybliĹźał postać św. Stanisława i uczył dzieci i młodzieĹź naśladować jego cnoty.

Św. Stanisław Kostka jest dla nas przykładem, Ĺźe pomimo rozmaitych piętrzących się trudności jest moĹźliwe pozostanie wiernym Bogu w kaĹźdej sytuacji. – tego uczył w trzecim dniu Triduum ks. proboszcz Wiesław. Ukazywał na przykładzie Ĺźycia św. Stanisława analogie do naszych wyborów Ĺźyciowych i naszej wierności Jezusowi – tu i teraz. dzieląc się osobistym doświadczeniem „mocy zła” i jeszcze większej mocy dobra, BoĹźego błogosławieństwa  pytał młodzieĹź jakie wartości, jakie dobro przekaĹźemy Ĺźyjącym z nami i wokół nas.

Postać św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieĹźy Ĺźyjącego „wieki” temu znów stała się bliska i oby w nas wszystkich a zwłaszcza dzieciach i młodzieĹźy odcisnęła piętno dobra.

Ĺšw. Stanisławie Kostko miej w opiece nas i naszą młodzieĹź i dzieci. Ciebie prosimy…..