Tajemnice Drogi Światła

11 IV w Wigilię Niedzieli Bozego Miłosierdzia odbyło się w naszej parafii naboĹźeństwo paschalne -"Droga światła".  Droga Światła (Via Lucis) to wielkanocne naboĹźeństwo, wzorowane na Drodze KrzyĹźowej (Via Crucis). Polega ono na przeĹźywaniu 14 stacji - spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i słuĹźy przeĹźywaniu tajemnic paschalnych. Zachecając do uczestnictwa w niej ks. proboszcz mówił: "Gdyby Droga KrzyĹźowa naprawdę kończyła się na stacji XIV, zatrzymując nas przy pogrzebie Pana Jezusa, rzeczywiście bylibyśmy godni politowania. Jezus Ĺźyje!!! Zmartwychwstał!!! Niech fakt Zmartwychwstania Chrystusa, da nam słabym ludziom: radość, nadzieję i siłę".
NaboĹźeństwo Drogi Światła narodziło się w 1988 r. wśród włoskich salezjanów. Szybko zyskiwało na popularności, dzięki czemu Droga Światła znalazła się w programie naboĹźeństw na Wielki Jubileusz roku 2000.  Jan Paweł II wzywał, Ĺźeby kontemplacja oblicza Chrystusa nie zatrzymywała się tylko na wizerunku UkrzyĹźowanego, lecz równieĹź skupiała się na Zmartwychwstałym. W kilka lat póĹşniej Kongregacja ds. Kultu BoĹźego i Dyscypliny Sakramentów opublikowała ,,Dyrektorium o poboĹźności ludowej i liturgii” (2002 r.) pozytywnie oceniające Via Lucis.
Nasza Droga Światła z rozwaĹźaniami i radosnym spiewem Alleluja rozpoczęła sie po Mszy św. i koronce do Bozego Miłosierdzia w kościele parafialnym a zakończyła przy KrzyĹźu Zwycięstwa Apelem Jasnogórskim i uroczystym rozesłaniem.