PROCESJA REZUREKCYJNA 2015 r.

Zgodnie z tradycją o godz.6.00 od Grobu Pańskiego wyruszyła procesja rezurekcyjna. Mimo przymrozku otoczyła ona przy dzwiękach naszej Orkiestry Gminnej i śpiewie wielkanocnych pieśni trzykrotnie kościół. Procesja zakończyła sie w kościele błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a po niej nastąpiła uroczysta Eucharystia Wielkanocna. Procesję i Mszę św. odprawił ks. Proboszcz, a homilię wygłosił ks. katecheta Jakub Wielgos. Czytania mszalne przygotowali nasi StraĹźacy, a Orkiestra ubogacała śpiewy. Na koniec Mszy św. ks. Proboszcz podziękował wszystkim, którzy włączyli sie w przygotowanie Triduum Paschalnego i złoĹźył Parafianom oraz gościom przybyłaym z róĹźnych stron na Święta do Krościenka wielkanocne Ĺźyczenia.