WIELKI PIĄTEK 2015 r.

Wielki Piątek to dzień, w którym umarł Pan nasz Jezus Chrystus. Mimo Ĺźe w tym dniu  nie sprawuje się Ofiary Mszy św., to jednak zgromadziliśmy się we wspólnocie, aby z naleĹźytą czcią i naboĹźeństwem uczestniczyć w Liturgii Męki i Śmierci naszego Odkupiciela. Stając w tym dniu pod KrzyĹźem Jezusa, stajemy wobec milczenia Boga, który „stal się posłuszny aĹź do śmierci i to śmierci krzyĹźowej". Śmierć nie zaskoczyła Chrystusa niespodziewanie, ani nie była nieszczęśliwym wypadkiem przekreślającym Jego plany. Nieraz zapowiadał ją uczniom, by nie zgorszyli się i nie zwątpili w Niego.Choć lękał się jej, to jednak sam zgodził się na ten „Kielich Goryczy”.
Na dzisiejsze obrzędy Liturgii złożyły się trzy części: najpierw nastąpiła Liturgia Słowa, potem Adoracja Krzyża, następnie Komunia Św. i procesja do Grobu Pańskiego.
Niech przeżycie Liturgii Wielkiego Piątku wyciśnie na naszej duszy niezatarty znak ucznia Chrystusowego i umacnią w miłość ku naszemu Zbawcy. Tę miłość wielu z naszych parafian wyraziło między innymi w adoracji przy Bożym Grobie i w udziale w Drodze Krzyżowej z Cmentarza do kościoła odprawionej o godz.21.00.