Niedziela Zesłania Ducha Świętego. (15.05.16r)

• •    Dzisiaj w Kościele Zesłanie Ducha Świętego - dzień  Zielonych Świąt. Trwając na modlitwie w naszym parafialnym Wieczerniku otwórzmy się na działanie Ducha Świętego. NaboĹźeństwo popołudniowe o godz. 15.30, trwajmy w nim z Maryja na modlitwie, w której polecać będziemy nowo wyświęconych kapłanów w naszej diecezji, w tym ks. Maksymiliana z naszej parafii oraz dzieci I komunijne z naszej parafii. Dzisiaj o godz.. 10.30 – uroczystość I Komunii świętej.
  • •    Jutro w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt - Matki Kościoła. Msze św. z uwagi na dzień pracy z kazaniami o godz. 7.30, 9.00 i 18.00.
  • •    W tygodniu naboĹźeństwa majowe: Msza św. o godz. 18.00 a po niej naboĹźeństwo. Jest to równieĹź Biały Tydzień dla dzieci I komu unijnych – serdecznie zapraszamy ich na tygodniowe dziękczynienie za dar I Komunii Świętej. Prosimy o pozostawienie z przodu miejsc dla dzieci komunijnych.
  • •    Dzisiaj w Krośnie w parafii Ducha Świętego odpust i bierzmowanie, w którym równieĹź czworo naszych parafian przyjmie sakrament bierzmowania.
  • •     W środę Nowenna do MBNP razem z naboĹźeństwem majowym.
  • •    W czwartek święto Jezusa Chrystusa NajwyĹźszego i Wiecznego Kapłana – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • •    Za tydzień Uroczystość Trójcy Św. - kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
  • •    Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, nowe ksiegi liturgiczne- lekcjonarze. Dziękuję równie za liczna obecnośc przy porzadkach wokół kościoła .
  • •     W sobotę uroczystość odpustowa w naszej parafii – ku czci św. Jana Nepomucena. Msze św. odpustowe z racji ingresu nowego Metropolity Przemyskiego na który udają się kapłani odbędą się  o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 18.00. ( Nie będzie mszy św. o godz. 9.00) Kazania odpustowe głosił będzie ks. Łukasz Staszewski – wikariusz z Korczyny. Dzień odpustu to najwaĹźniejsze święto w parafii – ma charakter  taki jak niedziela, nawet większy, – dlatego proszę was o świętowanie i nie wykonywanie prac niekoniecznych w tym dniu.
  • •    21 V 2016 równieĹź ingres nowego metropolity ks. abpa Adama Szala w Archikatedrze Przemyskiej o godz. 10.00. Osoby które zgłosiły się na wyjazd zostana poinformowane o godz. odjazdu autobusu.
  • •    W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze dzisiaj  równieĹź zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze i wojny domowej na Ukrainie Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu przekracza pół tysiąca, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych i bez dachu nad głową.
  • •    Jednocześnie z całego serca w imieniu Nadi Sekut, jej dziadków państwa Szymańskich i swoim pragnę z serca podziękować za Wasze serce- za Wasz dar dla Nadii- zebrano 9760 zł . Dziadkowie mówili Ĺźe spotykają się z innymi oznakami ludzkiej Ĺźyczliwości – której nie spodziewali się i są za to wszystko wdzięczni i wzruszeni i z serca wszystkim dziękują.
  • •     Organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego serca – Jednego Ducha” do Rzeszowa – wyjazd o godz. 16.30- 26 V w BoĹźe Ciała – zapisy i szczegóły u ks. wikariuszy.
  • ·                                 Za tydzień w naszej parafii uroczystość prymicyjna ks. Maksymiliana Lorensa, który wczoraj z rąk abpa Adama Szala wraz z 11 diakonami przyjął świecenia kapłańskie. Msza św. prymicyjna będzie o godz. 11.00. Po błogosławieństwie na plebani ks. Maksymilian przejdzie w otoczeniu dzieci I Komunijnych ul. Szkolna, Mostowa do kościoła. Tutaj nastąpi Jego powitanie i uroczysta Msza sw. Dziękujmy Bogu za dar Jego kapłaństwa i prymicje w naszej parafii po 10 latach. Zapraszamy wszystkich parafian do dziękczynienia na Msze św. o godz. 11.00.  Prosimy o ubranie drogi do kościoła i do Domu Ludowego i towarzyszenie ks. prymicjantowi. Na zakończenie Mszy św. ks. Maksymilian udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.