Poniedzialek Wielkanocny (27.03.16r)

·                                 Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłuĹźeniem świętowania Zmartwychwstania Pańskiego- z tej tez okazji w piątek nie obowiązuje post.

·                                 Bóg zapłać wszystkim którzy pomagali  S. Janinie w przygotowaniu kościoła do Świat wielkanocnych, szczególnie panom z Kręgów Rodzin w przygotowaniu Ciemnicy i BoĹźego Grobu, dziękuję serdecznie wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu kościoła w jego porządkach, Dziękuję równieĹź słuĹźbie liturgicznej, scholii a zwłaszcza chórowi, S. Marcie – przełoĹźonej naszej organistce, oraz pani Monice  wszystkim czytającym i śpiewającym za przygotowanie wraz z ks. Pawłem i Jakubem liturgii Triduum Paschalnego, czuwań.  Naszym StraĹźakom za pełnienie zaszczytnej straĹźy przy BoĹźym Grobie i udział w rezurekcji, naszej orkiestrze gminnej za uświetnienie uroczystości rezurekcyjnej, młodzieĹźy z KSM-u , dzieciom BoĹźym i harcerzom oraz wszystkim grupom prowadzącym adoracje. Wszystkim którzy pomogli w dobrym przygotowaniu i przeĹźyciu Liturgii Paschalnej niech błogosławi Zmartwychwstały Jezus.

·                                 Dziękujemy równieĹź serdecznie za wszelkie Ĺźyczenia i przekazujemy równieĹź Ĺźyczenia i zwłaszcza od księży rodaków i sióstr zakonnych krajanek – pracujących w kraju i za granicą dla was wszystkich.

·                                 Dzisiejsza składka przeznaczona jest na KUL i Seminarium Duchowne.

·                                 PrzeĹźywamy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia BoĹźego - codziennie po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do BoĹźego Miłosierdzia. Dzisiaj wystawienie po Mszy św. o godz. 9.00 i koronka do BoĹźego Miłosierdzia.

·                                 W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca – spowiedĹş przed Mszami świętymi. Wyjazd do chorych o godz. 9.00.

·                                 W sobotę 2 kwietnia w wigilie Niedzieli BoĹźego Miłosierdzia po Mszy sw. o godz. 18.00 procesja pod KrzyĹź Zwycięstwa – będziemy rozwaĹźać „ Drogę Światła”  tajemnice  Zmartwychwstałego Chrystusa. Zapraszam i zachęcam wszystkich do przedłuĹźenia radości ze Zmartwychwstania poprzez ta procesje i przez to wyznanie naszej wiary. Prosimy wszystkich uczestników o przyniesienie ze sobą świec- znaku Zmartwychwstałego Pana. Zapraszamy szczególnie młodzieĹź: ze szkół średnich i gimnazjum (dla nich to będzie równieĹź spotkanie formacyjne do bierzmowania) a harcerzy prosimy o towarzyszenie nam z pochodniami. RównieĹź mamy prośbę do straĹźaków aby zabezpieczyli drogę przejścia zwłaszcza na ul. Północnej.

·                                 Przyszła Niedziela to niedziela Miłosierdzia BoĹźego. Za odmówienie Koronki do BoĹźego Miłosierdzia moĹźna będzie uzyskać odpust zupełny. Rozpoczyna się równieĹź Tydzień Miłosierdzia.

·                                 W przyszła Niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00  prosimy dzieci i młodzieĹź, które w Wielkim Poście zbierały do skarbonki swoje ofiary o przyniesienie ich do kościoła. Po kazaniu w darach ofiarnych dzieci w procesji będą je składać w darze.