IV Niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare (06.03.16r)

Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 15.00, a po nich Msza św.

Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic róĹźańcowych. Prosimy członków róĹź róĹźańcowych i wszystkich parafian o modlitwę w intencji rekolekcji szkolnych i parafialnych i o dobra spowiedĹş parafialna.

PoniewaĹź dzisiaj jest I niedziela miesiąca będzie moĹźliwość adoracji. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończone apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do poświecenia chwili po południu na spotkanie z Jezusem

Jutro rozpoczynają się rekolekcje szkolne: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, które potrwają od poniedziałku do środy Poprowadzi je ks. Łukasz Mendyk.

Uczniowie szkoły podstawowej przychodzą w te dni do swoich klas i stad udają się na rekolekcje według planu lub mają spotkania wychowawcze z nauczycielami. Po zakończeniu spotkań w kościele wracają do szkoły wraz z nauczycielami.

Gimnazjum rekolekcje będzie miało połączone z skróconymi lekcjami, projekcja filmów i naukami w kościele. RównieĹź oni udają się do kościoła pod opieka nauczycieli.

Plan szczegółowy rekolekcji na stronie internetowej parafii.

W środę nowenna do Matki BoĹźej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św.

W czwartek Droga KrzyĹźowa dla dzieci o godz. 17.30.W czwartek rozpoczniemy równieĹź nowennę przed uroczystością św. Józefa.

W piątek droga krzyżowa o godz. 7.30 po Mszy św. porannej i wieczorem na rozpoczęcie rekolekcji parafialnych.

W piątek przed V niedzielą Wielkiego Postu tradycyjnie juĹź rozpoczniemy Rekolekcje parafialne. Początek 1700 - Droga KrzyĹźowa, Msza Święta i nauka ogólna dla wszystkich - rozpoczęcie rekolekcji. Po Mszy Św. nauka i spotkanie dla młodzieĹźy pracującej, studiującej, szkół średnich.

Plan rekolekcji jest na stronie internetowej parafii a od poniedziałku będzie na plakatach w całej naszej parafii. Rekolekcje poprowadzą ks. Ryszard Pelc i znany nam moĹźe z telewizji i programów katolickich producent filmowy Michał Kondrat, który zaprezentuje nam fimy „ Jak pokonać szatana” i „Mateo”

12 MARCA - SOBOTA

800 - Msza Św. i nauka ogólna,

1000 - Msza Św. dla chorych i starszych z namaszczeniem chorych,

Wystawienie Najświętszego Sakramentu - adoracja do 1530

1500 - koronka do BoĹźego Miłosierdzia i zakończenie adoracji,

1530 - film "Jak pokonać szatana" - konferencja Michała Kondrata - twórcy filmu,

1700 - Msza Św. i nauka ogólna,

1800 - nauka dla kobiet,

1830 - film "Jak pokonać szatana" - konferencja Michała Kondrata - twórcy filmu.

13 MARCA - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

730 - Msza Św. i nauka ogólna,

900 - Msza Św. i nauka ogólna,

Po Mszy Św. film "Matteo" - konferencja Michała Kondrata - twórcy filmu.

1100 - Msza Św. i nauka ogólna,

Po Mszy Św. nauka stanowa dla mężczyzn,

1500 - Gorzkie Ĺťale z kazaniem Pasyjnym,

1600 - Msza Św. recytowana,

Po Mszy Św. ok. 1630  - film "Matteo" - konferencja Michała Kondrata - twórcy filmu.

14 MARCA - PONIEDZIAŁEK

800 - Msza Św. i nauka ogólna,

1700 - Msza Św. i nauka ogólna - zakończenie rekolekcji.

Ogłoszenia:

Rusza rekrutacja na rok szkolny 2016/2017.w szkole Podstawowej im Jana Pawła II . Zapisy  do  oddziałów  zerowych  i  I  klasy  szkoły podstawowej.

• do oddziałów „zerowych” (rocznik 2010)
   • do klas pierwszych (rocznik 2009)
Zapisów moĹźna dokonywać w sekretariacie szkoły w godzinach urzędowania od 8.00-15.00. Ze względów organizacyjnych dzieci prosimy zapisywać do dnia 31 marca 2016 r.

Nasz pan dzielnicowy zwraca się z prośba o niestawienie samochodów przy wyjeĹşdzie z parkingu wzdłuĹź linii ciągłej poniewaĹź są zgłoszenia i Policja musi interweniować i niestety karać mandatami. Dla bezpieczeństwa i w trosce o to by nie płacić mandatów nie zasłaniajmy wyjazdu z parkingu pod kościołem.

Ogłoszenie Pana Sołtysa i Firmy STIMO.

5 III 2016 r zmarła śp. Maria Szmyd z ul. Północnej w wieku 93 lat.

Pogrzeb odbędzie się 7 III  2016 r  (poniedziałek) w Krościenku WyĹźnym. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w kaplicy cmentarnej o godz. 15.00. A wtym tygodniu poĹźegnaliśmy śp. Jana Podkula z ul. Północnej. Wieczne odpoczywanie racz dać jej Panie...

W zakrystii od przyszłej niedzieli będą do nabycia baranki i paschaliki wielkanocne Caritas w cenie 7 zł. Ofiary  z ich zakupu są przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji.