V Niedziela zwykła (07.02.16r)

·    Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o TrzeĹşwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a takĹźe czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Dzisiaj o godz.15.30 róĹźaniec w intencji trzeĹşwości w naszej OjczyĹşnie i parafii. W czasie Wielkiego Postu będą wystawione Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Podejmijmy abstynencje  w intencji tych którzy mają z  tym problem.
·    Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie PAOK. Zapraszamy na spotkanie członków a takĹźe wszystkich  którzy chcieli by się włączyć w jego działalność.
·    NajbliĹźsza środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i godz.17.00. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia moĹźemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku Ĺźycia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku Ĺźycia. Pamiętajmy teĹź, Ĺźe Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się teĹź w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
·    W środę na Mszy św. o godz. 9.00 będzie to równieĹź Msza św. dla ludzi starszych i chorych z racji Dnia Chorego z namaszczeniem sakramentu chorych.
·    We wtorek, środę i piątek spotkania formacyjne dla młodzieĹźy przed bierzmowaniem: wtorek klasy I, środa klasy II a piątek klasy III.
·    W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę KrzyĹźową dzieci i młodzieĹź z naszych szkół.
·    W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie naboĹźeństwo Drogi KrzyĹźowej i ucałowanie relikwii KrzyĹźa Świętego. Zapraszamy do w rozwaĹźaniach Męki Pańskiej.
·    Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu.  O godzinie 15.00 Gorzkie Ĺťale, a po nich o godz.16.00 Msza Święta. Msza sw. z uwagi na to , Ĺźe uczestniczą w niej nie tylko ci którzy są na Gorzkich Ĺťalach rozpoczynać się będzie o godz. 16.00- tak aby nikt się na nią nie spóĹşniał.
·    Jutro w naszej parafii dwa pogrzeby: śp. Janusza Lorensa z ul. Szkolnej o godz. 12.00 i śp. Wiesławy Pyzia z ul. Północnej o godz. 14.00.  Wieczne odpoczywanie…
·    W dniach 15-26 lutego br. moĹźna będzie składać w Urzędzie Gminy wnioski na odbiór azbestu i wyrobów zawierających azbest.