Niedziela Świętej Rodziny (27.12.15r)

Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Modlimy się dzisiaj o świętość Ĺźycia rodzin w naszej parafii. Dzisiejsze naboĹźeństwo – róĹźaniec o godz. 15.30  w intencji świętości Ĺźycia naszych rodzin. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie rodziny z Ruchu Domowego Kościoła – z Kręgów Rodzin.

We czwartek 31 XII zakończenie Roku Pańskiego 2015-wspomnienie świętego Sylwestra – papieĹźa. Z tej okazji zapraszam wszystkich na godzinę 16.00, na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za ten mijający rok.

W piątek będziemy świętować Nowy Rok i uroczystość Świętej BoĹźej Rodzicielki – dzień modlitw o pokój w świecie. Rozpocznijmy nowy rok 2016 razem z Matka Bożą – jej polecając nasze Ĺźycie i nasze rodziny. Porządek Mszy św. niedzielny.

W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź chorych w sobotę 2 I od godz. 9.00.

Planowany Rozkład Kolędy:

29 XII –Wtorek od godz. 9.00: ks. Paweł: Rzeszowska –do południa prawa strona od Pustyn a po południu Rzeszowska od Iskrzyni.; Ks. proboszcz: ul. Brzozowska od Kościoła; Ks. Jakub ul. Południowa - zacznie stronę naprzeciw Pelmelu (od Kasztanowej) i tą stroną pójdzie w kierunku Prętu.

30 XII – środę od godz. 9.00: Paweł: ul. Północna od Iskrzyni- prawa strona wraz ul. Krótką i jeśli się uda Polną; ks. proboszcz: ćd. Brzozowskiej i początek Wąskiej od Rzeszowskiej; Ks. Jakub dalszy ciąg Południowej (od strony południowej ).  Dalszy plan Kolędy podamy w Nowy Rok.

Ulice: Parkowa, Dworska, Grunwaldzką i Kasztanową zostawimy na koniec kolędy, gdyz wielu parafian z tej części wyjeżdża do rodzin na święta.

Prosimy o przygotowanie krzyĹźyka, świeczek i wody święconej. Wodę moĹźna wziąć w zakrystii, albo od sąsiada - albo poprosić księdza w domu o poświecenie. Bardzo prosimy o obecność w domu w miarę moĹźliwości wszystkich, dzieci, młodzieĹź o przygotowanie zeszytów - dorosłych zachęcam do rozmowy o Ĺźyciu religijnym rodziny, o sprawach parafii. Po kolędzie będziemy chcieli się do tych poruszanych spraw i problemów ustosunkować w specjalnym kazaniu podsumowaniu kolędy.

Jutro w święto Świętych Młodzianków Oddział KSM-u z naszej parafii przeĹźywać będzie swój opłatek. Na Msze św. o godz. 17.00 zapraszam wszystkich uczestników tego opłatka.

Na stole z gazetami SA wystawione Kalendarze WSD w Przemyślu – ofiary za nie prosimy składać tam gdzie za prasę.

Serdeczne podziękowania Panom Ruchu Domowego Kościoła,  za przygotowanie wystroju i szopki BoĹźonarodzeniowej w naszym kościele. Dziękuję równieĹź za przekazane choinki, za pomoc naszym straĹźakom w ich wycięciu i przywózce. Dziękuję naszym Siostrom zakonnym, zwłaszcza S. Zakrystiance Janinie która wraz z młodzieżą z KSM-u i harcerzami dekorowała kościół oraz  S. Organistce Marcie za przygotowanie liturgii śpiewu wraz z chórem na przeĹźywane Święta,  słuĹźbie liturgicznej i wszystkim którzy zaangaĹźowali się w przeĹźywane misteria. Szczególną wdzięczność kieruje do naszej Orkiestry Dętej za obecność na Pasterce i w czasie świąt na ręce pana Macieja Filara i juz dzisiaj zapraszam ja do orszaku Trzech Króli.  Niech Nowonarodzony Jezus wszystkim wam wynagrodzi.