IV Niedziela Adwentu (20.12.15r)

•     PrzeĹźywamy koniec czasu Adwentu. Dzisiaj o 15.30 naboĹźeństwem róĹźańcowym będziemy modlić się o dobre przeĹźycie Świąt BoĹźonarodzeniowych w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim  którzy licznie wczoraj przystąpili do spowiedzi przedświątecznej (ponad 1400 osób). W poniedziałek spowiedĹş w Korczynie, we wtorek u ks. Michalitów w Krośnie (u Ducha) a środę u OO. Kapucynów i w głównych kościołach Krosna: w Farze i u OO. Franciszkanów.
•    Roraty w poniedziałek, wtorek  i środę o godz. 17.00. We wtorek wśród dzieci które chodziły cały miesiąc na roraty i składały dobre uczynki rozlosujemy figurkę Maryii którą miały na jeden dzień a teraz juĹź otrzyma któreś z dzieci na zawsze.
•    Nasi Harcerze przyniosą nam we wtorek na Mszę św. wieczorną Betlejemskie Światło Pokoju. WeĹşmy je do naszych domów i zapalmy od niego wiece Caritas - niech to Światło z miejsca narodzin Jezusa wszystkich nas połączy w jedno.
•     W czwartek rano w wigilię Msze św. będą tylko rano o godz.7.00 w kościele i o godz.9.00 w kaplicy na cmentarzu za zmarłych z naszych rodzin. Dla tych, którzy wrócą spóĹşnieni z za granicy, od godz. 6.30 będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
•     Pierwszym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczerza wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiewanie kolęd. W wigilię tradycyjnie zalecany jest post. Powstrzymajmy się od spoĹźywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych.
•     O północy, na rozpoczęcie obchodów BoĹźego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszamy na wspólne świętowanie BoĹźego Narodzenia.
•     W piątek - Uroczystość BoĹźego Narodzenia. Msze Święte jak w kaĹźdą niedziele, prócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości BoĹźego Narodzenia. Nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
•    W sobotę  drugi dzień świąt BoĹźego Narodzenia – święto św. Szczepana. Msze Święte jak w niedzielę.
•     W niedzielę 27 grudnia, wspominamy  niedzielę Świętej Rodziny. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie na plebanię Kręgi Rodzin. Jak widzimy w tym roku wypadł nam z kalendarza św. Jan i nie będzie błogosławieństwa wina.
•    Do Trzech Króli jeszcze mamy trochę czasu, ale juĹź dzisiaj prosimy grupy kolędnicze z naszej parafii o to, by nie tylko w BoĹźe Narodzenie i Szczepana odwiedziły nasze domy, ale równieĹź by  wzięły udział w strojach kolędniczych w orszaku Trzech Króli. Zapraszamy o włączenie się w ta uroczystość i orszak Trzech Króli dzieci z naszej szkoły podstawowej, gimnazjum  i wszystkich parafian. Orszak organizowany przez uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej ( tzw. orszak aniołów) wyruszy z pod szkoły podstawowej i gimnazjum. Orszak Pasterzy wyruszy z pod Domu Ludowego a orszak „królewski” z koronami na głowach wyruszy z plebani ul. Szkolna, Mostową i do kościoła. Więcej szczegółów w następnych ogłoszeniach. Prosimy jednak juĹź o organizowanie się w grupy kolędnicze, pasterskie, grupy Aniołów i króli oraz o to, aby w kaĹźdym orszaku była równieĹź Święta Rodzina.
•    Serdecznie dziękuje ofiarodawcom choinek oraz straĹźakom i panom którzy je przywieĹşli do kościoła i proszę o pomoc w ich ustawieniu jutro po południu . proszę młodzieĹź z naszej parafii gimnazjalną, KSM, Harcerzy o pomoc w ich ubraniu.
•    Dzisiejsza taca - III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na zapłacenie prac przy kościele, (został odnowiony witraĹź i dwa obrazy: św. Józef i Jezus ukrzyĹźowany) – szczegóły podam na podsumowaniu roku. Widać to po małej zmianie w kościele św. Józef po konserwacji (wcześniej był w zakrystii) wisi na filarze a św. Marcin spogląda na nas z wysoka- ogarniając wszystkich w kościele swoim błogosławieństwem).
•    Za tydzień składka w Niedziele Świętej rodziny na organizację Światowych Dni Młodych w Krakowie w 2016 r. Ofiary z Pasterki są przeznaczone na Fundusz Ochrony Ĺťycia. Składka ze Św. Szczepana tradycyjnie jest przeznaczona na utrzymanie naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego.
•    Kancelaria czynna przed świętami we wtorek po Mszy św. wieczornej.
Wizytę duszpasterska rozpoczniemy 29 XII we wtorek od godz. 9.00. Plan zostanie podany w przyszłą niedzielę.