III niedziela Adwentu - Gaudete (13.12.15r)

PrzeĹźywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!” Dlatego teĹź w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty róĹźowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieĹźy w Rzymie i rozdawania róĹź w tę właśnie niedzielę. Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00 – z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Do uczestnictwa  na roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami. Zachęcamy wszystkie dzieci do robienia dobrych uczynków a w losowaniu będziemy losować te dzieci które jeszcze nie miały figurki ani aniołka.

Dzisiaj w katedrze i w sanktuariach otwarcie Bram Miłosierdzia. RównieĹź i my rozpoczniemy Święty Rok Miłosierdzia zapaleniem Świecy Jubileuszowej od paschału. W kaĹźdą II niedziele miesiąca przez cały rok będziemy słuchać kazań ukazujących nam wielkość naszego chrztu św.

Dzisiaj nabożeństwo- Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji dobrej spowiedzi adwentowej w naszej parafii o godz. 15.30.

Wczoraj swoje imieniny obchodził ks. Aleksander Glazar – w dzisiejszą niedzielę o godz. 11.00 modlimy się w Jego intencji z racji imienin.

W środę nowenna do Matki BoĹźej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Jest to równieĹź 16 i w czasie nowenny będziemy równieĹź modlić się do św. Jana Pawła II. Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II do wspólnej modlitwy od godz. 16.30.

Prosimy o zapisywanie w zakrystii chorych na spowiedĹş przedświąteczną, która odbędzie się w dniu 18 XII w piątek od godz. 9.00.

W najbliĹźszą sobotę 19 XII będzie w naszej parafii spowiedĹş św. adwentowa. Do południa księża będą spowiadać od godz. 9.00 – 12.00, po południu zaś od godz.14.00 – 17.00. Zachęcamy do skorzystania z okazji do spowiedzi świętej i dobrego przygotowania się do Świat BoĹźego Narodzenia.

28 XII o godz. 18.00 rozpocznie się opłatek dla młodzieĹźy, który organizuje KSM – moĹźna jeszcze się na niego zapisywać – wstęp 30 zł. Przypominamy, ze jest to spotkanie opłatkowe bezalkoholowe. Zapisy u członków KSM-u.

MoĹźna się zaopatrywać  w Caritasowe świece wigilijne,  w ramach XXII Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złoĹźone z tej racji (minimum 7 zł) będą przeznaczone na Caritas Archidiecezji.

W tym tygodniu odszedł od nas śp. +Władysław Szklarski z ul Kasztanowej.

Do Trzech Króli jeszcze mamy trochę czasu, ale juĹź dzisiaj prosimy grupy kolędnicze z naszej parafii o to, by nie tylko w BoĹźe Narodzenie i Szczepana odwiedziły nasze domy, ale równieĹź by niemal "obowiązkowo" wzięły udział w strojach kolędniczych w orszaku Trzech Króli, zapraszamy do tego dzieci z naszej szkoły podstawowej, które robią w tym celu korony. Na zakończenie orszaku będzie wybór – konkurs najlepszego orszaku kolędniczego lub Trzech Króli. PoniewaĹź chcielibyśmy rozwinąć nasza tradycję Pochodu Trzech Króli zapraszam na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej wszystkich szefów grup parafialnych oraz przedstawicieli (szefów) organizacji działających w naszej miejscowości: Dębiny, KGW, Koła Seniora, naszych straĹźaków z OSP, Orkiestry, harcerzy. Zapraszam równieĹź dyrektorów naszych szkół oraz pana sołtysa. Spotkanie w punkcie katechetycznym.