I Niedziela Adwentu (29.11.15r)

• •    Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Jest to równieĹź początek nowego roku duszpasterskiego "Nowe Ĺźycie w Chrystusie", który kontynuuje nasze przygotowania do 1050 rocznicy chrztu Polski w 2016 roku.
  • •    Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Podejmijmy równieĹź postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliĹźy nas do Chrystusa. Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00 – z wyjątkiem niedziel i uroczystości.  Roraty w tym tygodniu poprzedzone Godzinkami do Niepokalanego Poczęcia NMP. Przezywamy bowiem Nowennę przed uroczystością NMP. Po Mszy św. o godz. 17.00 w tym tygodniu nowenna do NMP. Do przyjścia na roraty zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami, które prosimy aby składały tutaj pod ołtarzem w koszyku. Będziemy losować codziennie figurkę Matki BoĹźej, i nagrodę za dobre uczynki.( a przyfrunęły do nas wyjątkowej urody aniołki).
  • •    Dzisiaj o godz. 15.30 Nowenna do Matki BoĹźej Niepokalanej wraz z wypominkami za zmarłych.
  • •    Dzisiaj po kaĹźdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków. Nasze Siostry rozprowadzają je po kaĹźdej Mszy św. Niech złoĹźone ofiary będą równieĹź naszym wyrazem wdzięczności wobec ich posługi w naszej parafii. Opłatki będzie moĹźna równieĹź nabyć przez cały adwent u Sióstr w zakrystii i w Domu SS. SłuĹźebniczek.
  • •    W piątek 4 grudnia – świętej Barbary, patronki górników i ludzi ciężkiej pracy. Jest to równieĹź I piątek miesiąca. Spowiedzi I czwartek i I piątek miesiąca od godz. 16.00. Wyjazd co chorych o godz. 9.00
  • •    W sobotę 5 XII– przybędzie do nas św. Mikołaj.  Zapraszamy ministrantów, Dziewczęca SłuĹźbę Maryjną, scholę, grupę „Dzieci BoĹźe” po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Rodziców chcących przyjść z dziećmi na spotkanie ze Świętym Mikołajem prosimy o składanie „darów” przed i po Mszy św. u Siostry Zakrystianki do 4 i 5 XII.
  • •    Od przyszłej niedzieli moĹźna będzie się zaopatrywać  w Caritasowe świece wigilijne. W cenie 7 zł.
  • •    Za tydzień niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek równieĹź przeznaczone będą na te Kościoły.
  • •    Ogłoszenie o Jabłkach-  nie wiadomo czemu wczoraj nie było – przyszła tylko wiadomość Ĺźe ich nie będzie ale maja być 1 XII – miejmy nadzieje Ĺźe nie braknie.