Niedziela Chrystusa KrĂłla (22.11.15r)

• •    Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni dzień roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Dzisiejsza uroczystość jest teĹź świętem patronalnym Akcji Katolickiej,  KSM-u i Ministrantów.  AK i KSM oraz ministrantów zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 9.00 do domu parafialnego. Na mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy figurę św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i Akcji Katolickiej – została ufundowana przez p. Józefa i ElĹźbietę Wilusz a wykonawca była pan Tomkowicz Grzegorz.
  • •    Po Mszy św, o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
  • •    Dzisiejszej niedzieli o godz. 15.00 rozpocznie się aukcja, zbiórka do puszek i koncert charytatywny  „Złote Serca” w Domu Ludowym na pomoc Mariuszowi mieszkańcowi naszej miejscowości. Z tej okazji Msze św. o godz. 11.oo obstawi zespól „Gloria” z Miejsca Piastowego. Sama loteria fantowa rozpocznie się o godz. 14.30. Serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów. Szczegóły na plakatach. Podczas koncertów moĹźna będzie posilić się ciastami i herbatą.
  • •    O godz.15.30  wypominki wraz z Koronką do BoĹźego Miłosierdzia.
  • •     Jutro kapłani z całego dekanatu będą mieć spotkanie w Krościenku WyĹźnym. Będą modlić się za zmarłych kapłanów a szczególnie za ks. Prałata Jana Szpunara. Dlatego jutro wyjątkowo Msza sw. będzie o godz. 18.00 . zapraszam równieĹź wszystkich parafian do modlitwy wraz z nami za zmarłych kapłanów a szczególnie za zmarłego ks. Jana Szpunara.
  • •    Tydzień temu była III niedziele miesiąca - składka remontowa - złoĹźono 4620 zł . Serdeczne Bóg zapłać za złoĹźone ofiary. Dzisiaj ofiary będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów Emaus
  • •    28 XI - zapraszamy do Domu Parafialnego na godz. 9.00 dzieci przedszkolne i młodsze oraz ze szkoły podstawowej na "Andrzejki". Wstęp Wolny, a organizatorem jest MłodzieĹźowa DruĹźyna PoĹźarnicza i Centrum Opieki i Rozrywki Dziecięcej.  Serdecznie zapraszamy. Będzie tez udzielana informacja o działalności Centrum.
  • •    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – okres radosnego i poboĹźnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. WejdĹşmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszenia odpowiednio duchowo przygotowani i mimo juĹź reklam świątecznych wyciszeni. Dzieci zachęcamy do robienia juĹź w tym tygodniu lampionów adwentowych z którymi będą uczestniczyć w roratach.
  • •    Ogłoszenia GOPS-u (jabłka i „PomóĹźcie dzieciom przetrwać zimę”).
  • •    Niech mszalne błogosławieństwo umocni nas w słuĹźbie Chrystusowi, naszemu Zbawcy i Królów