XXXIII Niedziela Zwykła (15.11.15r)

•    Dzisiaj o godz. 15.30. Koronka BoĹźego Miłosierdzia wraz z wypominkami w intencji naszych zmarłych. Wypominki codziennie w tygodniu po wieczornej Mszy św.
•    Dzisiaj po kaĹźdej mszy św. w modlitwie polecimy się naszemu patronowi św. Marcinowi, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Z tej racji w kaĹźdym miesiącu 11 będziemy odprawiać naboĹźeństwo do św. Marcina z ucałowaniem jego relikwii.
•    We wtorek o godz. 16.00 i w piątek po Mszy św. wieczornej zbiórka kandydatów na ministrantów przed ich przyjęciem na ministrantów i kandydatów. Wszystkich kandydatów proszę obowiązkowo na te spotkania. W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów i kandydatów do ministrantów. Zapraszamy równieĹź ich rodziców.
•    W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 wraz z wypominkami za zmarłych.
•    Z całego serca dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomogli zorganizować uroczystości patriotyczno - odpustowe w naszej parafii oraz przygotować otoczenie kościoła i plebani. Jest to tak wiele osób, które zaangaĹźowały się w te przygotowania i przebieg uroczystości, nie chcąc nikogo pominąć wszystkim mówię - Bóg zapłać i Ĺźyczę  RównieĹź w czwartek i wczoraj kilku panów pomagało przy  ławkach w kościele. Dziękuje równieĹź panom za  ustawienie rusztowań na chórze potrzebnych do prac przy witraĹźu.  Dziękuję równieĹź za przywiezienie ławek z pod Przemyśla panom Pelczarom.
•    Za tydzień 22 XI uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku kościelnego. Jest to równieĹź święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u i  ministrantów. Akcję Katolicką, Ministrantów i KSM zapraszamy w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 na do domu parafialnego  na ciasto i herbatę.
•    Na mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy figurę św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i Akcji Katolickiej – została ufundowana przez p. Józefa i ElĹźbietę Wilusz.
•    22 XI 2015 o godz. 15.00 rozpocznie się aukcja, zbiórka do puszek i koncert charytatywny  „Złote Serca” w Domu Ludowym na pomoc Mariuszowi mieszkańcowi naszej miejscowości. W przyszła niedzielę z tej okazji Msze św. o godz. 11.oo obstawi zespól „Gloria” z Miejsca Piastowego. Serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów. Szczegóły na plakatach.
•    Dzisiaj III niedziela miesiąca i ofiary będą przeznaczone na nasz kościół. Za tydzień ofiary będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów Emaus.