XXX II Niedziela zwykła (08.11.15r)

• XXXII Niedziela Zwykła.(08.11.15r)
  • •    Dzisiaj o godz. 15.30. Koronka do BoĹźego Miłosierdzia wraz z wypominkami w intencji naszych zmarłych. Wypominki codziennie w tygodniu po wieczornej Mszy św.
  • •    Jutro w poniedziałek Święto Poświecenia Bazyliki Laterańskiej. W Poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświecenie i rozdanie krzyĹźy młodzieĹźy bierzmowanej. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z ks. Dziekanem. We wtorek ostatni dzień nowenny przed bierzmowaniem.
  • •    MłodzieĹź bierzmowaną, ich świadków i ich rodziny prosimy o spowiedĹş święta w poniedziałek i we wtorek przed msza św. o godz. 16.30. Prosimy równieĹź o skorzystanie z tej spowiedzi wszystkich parafian którzy nie byli z okazji Wszystkich świętych i I piątku.
  • •    10 XI w Domu Ludowym w Krościenku WyĹźnym odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych – zapraszamy na godz. 17.45. Niech to będzie wprowadzenie w nasza uroczystość religijno-patriotyczna w dniu następnym. Zapraszają nasi harcerze którzy podczas koncertu będą równieĹź zbierać datki na swoją działalność.
  • •    Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuje harcerzom za zbiórkę ofiar na renowacje nagrobka ks. Telmy Jana – zebrano 3970 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  • •    11 listopada,  obchodzić będziemy Dzień Odpustu parafialnego ku czci św. Marcina. Do tej najwaĹźniejszej dla parafii uroczystości odpustu będziemy się przygotowywać od niedzieli, poprzez triduum. To przygotowanie prowadzi ks. prałat Krzysztof Pastuszak. W poniedziałek i we wtorek Msze św. z kazaniami  o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam. W tym roku to święto będzie miało szczególny charakter bo będzie mu przewodniczył bp kielecki Kazimierz Ryczan – o godz. 9.00 będzie uroczystość patriotyczna a  o godz. 11.00 odbędzie się bierzmowanie i uroczyste wprowadzenie relikwii św. Marcina do naszej parafii oraz odpust parafialny. Nie mieliśmy tych relikwii, dzięki ks. Krzysztofowi Pastuszakowi nasza parafia będzie miała relikwie św. Marcina biskupa Tours. Porządek Mszy św. będzie niedzielny.
  • •    Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale teĹź i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Wyrazem zewnętrznym naszego patriotyzmu niech będą wywieszone polskie flagi na naszych domach.  Niech dzień 11 XI będzie dniem wdzięczności za Naszą Ojczyznę i naszej Narodowej Dumy.  Na odpust zapraszam wszystkich parafian i gości oraz  StraĹź PoĹźarną, Orkiestrę Dętą, harcerzy i poczty sztandarowe.  MłodzieĹź z KSM-u na odpuście będzie rozprowadzać tradycyjne rogale Świętego Marcina i mam nadzieję, Ĺźe będzie pogoda i przybędzie św. Marcin na koniu.
  • •    Bardzo serdecznie dziękuję tym którzy byli w środę i w piątek i w sobotę przy pracach porządkowych wokół budynków kościelnego i parafialnych. Bardzo liczyłem na wasza Ĺźyczliwość i pomoc, i cieszy mnie, Ĺźe tylu znów Was było. Przez te dni przewinęło się ponad 100 osób. To bardzo cieszy (mnie osobiście równieĹź.) Niech dobry Bóg za przyczyną św. Marcina, naszego patrona, obdarzy wszystkich swoim błogosławieństwem i łaskami. Bóg zapłać. Z uwagi na pozwolenia  i sprawy własnościowe nie udało się wyciąć tui na cmentarzu to będzie moĹźliwe dopiero na wiosnę.
  • •     W tym tygodniu zostaną przywiezione nowe ławki do kościoła I partia – bardzo proszę o pomoc w czwartek w sobotę mężczyzn – w czwartek trzeba stare ławki odsunąć aby wyczyścić posadzkę a w sobota ustawić stare ławki w nowym miejscu i nowe przenieść do kościoła. Proszę o pomoc w czwartek i sobotę na godz. 10.00.
  • •     W tym tygodniu odeszli od nas: + śp. Stanisław Frydrych z ul Północnej i + śp. Maria Ĺťywiec z ul Południowej – polećmy ich naszej modlitwie….
  • Zapowiedzi przedślubne: Urbanek Paweł s. Bogusława i Marty ur. 1986 zam. Krościenko WyĹźne ul Krótka 6 oraz Zych Anna c. Janusza i Jolanty ur. 1988 zam. Korczyna ul. Dworska 36