XXXI Niedziela Zwykła - Wszystkich Świętych (01.11.15r)

• Dzisiaj zmiana tajemnic róĹźańcowych. Niech  nasza modlitwa róĹźańcowa w listopadzie będzie ofiarowana za naszych zamarłych i dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Dzisiaj  niedzielę 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą one odprawione do południa według niedzielnego porządku. Po południu zaś zamiast o godz. 16.00, będzie o godz.14.00 na cmentarzu, a po niej Ĺźałobna procesja i modlitwy za zmarłych. W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętamy teĹź o naszych zmarłych. Zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej i Komunii św.
  • Harcerze w tamtym roku pod cmentarzem zbierali ofiary na renowację nagrobka ks. Wincentego Telegi , jego odczyszczenie i konserwacje – zebrano 2600 zł. Prace zostały wykonane a ich koszt to 3500 zł. W tym roku harcerze będą zbierać fundusze na odnowienie grobu ks. Jana Telmy. Gdyby udało się zebrać fundusze te prace ruszyłyby na wiosnę. Bardzo prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
  • Przypominamy Ĺźe młodzieĹź z KSM -u rozprowadza znicze cmentarne.
  • Jutro w poniedziałek wypada 2 listopada,  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszach św. z kazaniami o godz. 7.00, 9.00 i 17.00 -koronka do BoĹźego Miłosierdzia za zmarłych.
  • Nie zapominajmy teĹź, Ĺźe przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu moĹźemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za poboĹźne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W pozostałe dni listopada moĹźna zyskać odpust cząstkowy. W dniach od 2 do 8 XI Msze św. wraz z wypominkami w kaplicy cmentarnej codziennie o godz. 9.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki przez cały listopad po Mszach św. wieczornych. MoĹźna je składać w zakrystii u S. Janiny.
  • Od jutra rozpoczyna się równieĹź nowenna do Ducha św. przed uroczystością bierzmowania w naszej parafii – zapraszamy na nią młodzieĹź klas III gimnazjum która została dopuszczona do bierzmowania – ich udział jest dla nich bezpośrednim przygotowaniem do bierzmowania i dlatego ich obecność jest obowiązkowa.
  • 4 XI w środę wspominamy św. Karola Boromeusza.
  • W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Wyjazd do chorych o godz. 10.00 po Mszy sw. na cmentarzu. SpowiedĹş w czwartek i piątek od 16.00. Do chorych w piątek za ks. Proboszcza pojedzie ks. Krzysztof Pastuszak.
  • Tydzień temu w całej Polsce odbyło się liczenie frekwencji wiernych na Mszach św. W naszej parafii: Na Mszach świętych było 750 mężczyzn i 956 kobiet (łącznie 1706) co daje 38 % udziału wiernych w Mszach św. oraz komunie św. przyjęło 135 mężczyzn i 382 kobiety. ( Łącznie  507 osób)
  • Stowarzyszenie „Razem dla Jasionowa” organizuje koncert muzyki sakralnej o godz. 10.30 w kościele w Jasionowie. Wystąpi Małgorzata Rudnicka z Lublina.  Zapraszamy.
  • 10 XI w Domu Ludowym w Krościenku WyĹźnym odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych – zapraszamy na godz. 17.45. Niech to będzie wprowadzenie w nasza uroczystość religijno-patriotyczna w dniu następnym.
  • Ogłoszenie o badaniach mammograficznych.
  • Ogłoszenie sołtysa.
  • 11 listopada,  obchodzić będziemy Dzień Odpustu parafialnego ku czci św. Marcina. Do tej najwaĹźniejszej dla parafii uroczystości odpustu będziemy się przygotowywać od niedzieli, poprzez triduum. To przygotowanie poprowadzi ks. prałat Krzysztof Pastuszak. JuĹź dzisiaj zapraszam na to duchowe przygotowanie i odpust wszystkich parafian i gości.  W tym roku to święto będzie miało szczególny charakter bo będzie mu przewodniczył bp kielecki Kazimierz Ryczan – o godz. 9.00 będzie uroczystość patriotyczna a  o godz. 11.00 odbędzie się bierzmowanie i uroczyste wprowadzenie relikwii św. Marcina do naszej parafii. Nie mieliśmy tych relikwii, dzięki ks. Krzysztofowi Pastuszakowi nasza parafia będzie miała relikwie św. Marcina biskupa Tours.
  • Bardzo serdecznie proszę do prac porządkowych wokół budynków kościelnego i parafialnych (min.  grabienia liści) w piątek od godz. 14.00 chyba ze ktoś moĹźe przyjść do południa i w sobotę od godz.10.00. Bardzo liczę na wasza Ĺźyczliwość i pomoc, zwłaszcza, Ĺźe jest juĹź i po pracach polowych i po Wszystkich Świętych. Liczę na pomoc rodziców i kandydatów do bierzmowania, harcerzy, członków grup parafialnych, naszych straĹźaków. Wszyscy powinniśmy być odpowiedzialni za nasz kościół i jego otoczenie i bardzo liczę i mama nadzieje Ĺźe się nie zawiodę to będzie sprawdzian naszej parafialności – powiem wprost nie idąc pomóc i zniechęcając innych przecieĹź ktoś tam przyjdzie wyłączamy się ze wspólnoty parafii – ostatnio robiło się to w dwie soboty i pracowało ponad 50 osób – na ta sobotę potrzeba ponad sto . ( teren do posprzątania jest olbrzymi od dawnej wikarówki po ul. Szkolną, otoczenie kapliczki i stare kościelisko). Proszę równieĹź panów o przyjazd z ciągnikami i przyczepkami. Jeśli przyjdzie więcej osób zwłaszcza mężczyzn i będą takie moĹźliwości  - to skieruje się ich do pracy przy usuwaniu tui z cmentarza. Trzeba przygotować wjazd pod dĹşwig który pomoĹźe w usunięciu duĹźych  drzew. Jeśli będzie pomoc i zainteresowanie z waszej strony – to wspólnie to zrobimy jeśli nie - ja tu nic z garstka ludzi nie zrobię a będzie to tylko takie szarpanie się  i dlatego bardzo proszę potrzeba zaangaĹźowania wszystkich. To jest nasz kościół i to jest nasz cmentarz.