XXX Niedziela Zwykła (25.10.15r)

• Kościół kończy dziś Tydzień Misyjny. Zbiórka do puszek po Mszach przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne. Dzisiejszy róĹźaniec o godz. 15.30 w intencji misji i misjonarzy.
  • Dzisiaj w całej Polsce odbyło się liczenie frekwencji wiernych na Mszach św.
  • We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie rodziców dzieci klas III komunijnych.
  • W środę 28 X wspominamy św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • W tym tygodniu róĹźaniec poprowadzą: poniedziałek klasy IV SP, wtorek klasy III SP, w środę – będzie róĹźaniec po łacinie – zapraszamy klasy V i VI a szczególnie V c , w czwartek klasy II SP, w piątek KSM -a w sobotę Dzieci BoĹźe.
  • W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci na zakończenie Konkursu RóĹźańcowego i te które maja plansze ze wszystkimi naklejkami – będą nagrody.
  • W niedzielę 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą one odprawione do południa według niedzielnego porządku. Po południu zaś zamiast o godz. 16.00, będzie o godz.14.00 na cmentarzu, a po niej Ĺźałobna procesja i modlitwy za zmarłych. W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętamy teĹź o naszych zmarłych. Zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej i Komunii św.
  • W przyszły poniedziałek wypada 2 listopada,  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszach św. koronka do BoĹźego Miłosierdzia za zmarłych.
  • Nie zapominajmy teĹź, Ĺźe przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu moĹźemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za poboĹźne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W pozostałe dni listopada moĹźna zyskać odpust cząstkowy. W dniach od 2 do 8 XI Msze św. wraz z wypominkami w kaplicy cmentarnej codziennie o godz. 9.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki przez cały listopad po Mszach św. wieczornych. MoĹźna je składać w zakrystii u S. Janiny.
  • Tydzień temu była  III niedziela miesiąca ofiary były przeznaczone na kościół. ZłoĹźono 4320 zł Bóg zapłać.
  • Harcerze w tamtym roku pod cmentarzem zbierali ofiary na renowację nagrobka ks. Wincentego Telegi , jego odczyszczenie i konserwacje – zebrano 2600 zł. Prace zostały wykonane a ich koszt to 3500 zł. Zwracam się z prośbą do harcerzy ale równieĹź i was parafianie by w tym roku zbierać fundusze i na wiosnę moĹźe podjąć się prac przy nagrobku ks. Jana Telmy. Gdyby udało się zebrać fundusze te prace ruszyłyby na wiosnę.
  • Przypominamy Ĺźe młodzieĹź z KSM -u rozprowadza znicze cmentarne.
  • Wójt naszej Gminy p. Jan Omachel przypomina ze 15 IX minął termin wpłaty III raty za wywóz śmieci a termin IV raty mija 15 listopada.
  • Ogłoszenie o badaniach mammograficznych.
  • Dzisiaj wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu. Apeluję aby kaĹźdy z nas, w duchu odpowiedzialności za naszą Ojczyznę Polskę  i dobrze spełnionego obowiązku poszedł do urn wyborczych i oddał głos w wyborach zgodnie z własnym sumieniem. Jak głosować w niedzielnych wyborach parlamentarnych? Wszystko, co potrzeba, to dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja lub paszport - najwaĹźniejsze, Ĺźeby dokument był ze zdjęciem. Na oddanie głosu mamy czas od 7 rano do godz. 21. W komisji dostaniemy dwie karty do głosowania - białą i Ĺźółtą. Biała, w formie książeczki, dotyczy wyborów do Sejmu. Pierwsza strona, to strona tytułowa z instrukcją jak głosować. Na drugiej kartce znajduje się spis treści ze wszystkimi komitetami wyborczymi oraz numerami stron, na których znajdziemy kandydatów na posłów. Z całej książeczki głosujemy tylko na jednego kandydata z tylko jednej listy. To znaczy, Ĺźe stawiamy znak "x" w kratce z lewej strony nazwiska.( trzeba uwaĹźać by nie postawić X na spisie treści – głos niewaĹźny).  Linie muszą przecinać się we wewnątrz kratki, więc moĹźe to być teĹź znak "+".W wyborach do senatu ( Ĺźółta karta)  równieĹź tylko na jednego kandydata z całej karty wyborczej.