XXIX Niedziela Zwykła (18.10.15r)

•    Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje kaĹźdego z nas. Zbiórka do puszek po Mszach w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne. Dzisiejszy róĹźaniec o godz. 15.30 w intencji misji i misjonarzy.
•    W tym tygodniu róĹźaniec poprowadzą: poniedziałek klasa Vb SP, wtorek klasy II gimnazjum, w środę klasa I gimnazjum , w czwartek klasy III Gimnazjum. w piątek KSM a w sobotę Dzieci BoĹźe.
•    W tym tygodniu patronują nam: we wtorek św. Jan Kanty, w środę  bł. Jakub Strzemię, w czwartek św. Jan Paweł II, a w sobotę bł. Jan Balicki- kapłan naszej diecezji.
•    W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne przed bierzmowaniem: we wtorek klasy II gimnazjum o godz. 17.00.  , w środę klasy I  na godz. 15.45 w kościele a  w czwartek na godz. 17.00 klasy III.
•    ZbliĹźa się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, moĹźna składać w zakrystii. Prosimy o uporządkowanie w tym tygodniu grobów naszych zmarłych.
•    Za tydzień całej Polsce jest liczenie frekwencji wiernych na Mszach św. oraz przystępujących do Komunii świętej.
•    Przypominamy Ĺźe młodzieĹź z KSM -u rozprowadza znicze cmentarne.
•    W czwartek będziemy świętować wspomnienie św. Jana Pawła II - nasza Szkoła Podstawowa w Krościenku WyĹźnym nosząca Jego Imię obchodzić będzie swoje święto. Rozpoczniemy je uroczystą Mszą  św. o godz. 8.50. RównieĹź wieczorem na Mszy sw. o godz. 17.00 będziemy dziękować za dar kanonizacji Jana Pawła II, wypraszać potrzebne dary i łaski i Jeśli będzie pogoda litanie do sw. Jana Pawła II odprawimy przy pomniku św. Jana Pawła II . Prosimy przyjść na naboĹźeństwo z lampionami. Na zakończenie naboĹźeństwa z świec ułoĹźymy serce dla Jana Pawła II. . Zapraszam szczególnie harcerzy i młodzieĹź ze szkół średnich , z KSM-u, młodzieĹź bierzmowana i ze szkoły podstawowej.
•     Bóg zalać za ofiary złoĹźone na dzieło Nowego Tysiąclecia – Ĺźywy Pomnik św. Jana Pawła II złoĹźono łącznie 2180 zł.
•     Siostra PrzełoĹźona s. Marta  prosi wszystkich chórzystów oraz tych, którzy deklarowali swój udział w chórze na próbę w poniedziałek na godz. 18.00  celem przygotowania śpiewów na uroczystość Odpustową św. Marcina.
•    W dniu 24 paĹşdziernika 2015 roku (sobota) Urząd Gminy w Krościenku WyĹźnym organizuje zbiórkę zuĹźytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.  Odpady będą odbierane bezpośrednio z nieruchomości. Samochód z ekipą zbierającą odpady przyjedzie do kaĹźdego, kto wcześniej zgłosi potrzebę odbioru elektrośmieci.  Do 20 paĹşdziernika 2015 roku, przyjmowane będą zgłoszenia pod numerem telefonu 13 43 151 90 wew. 16, bądĹş osobiście w Urzędzie Gminy pok. nr 6. Szczegółowe informacje pod w/w numerem telefonu.