28 Niedziela Zwykła - Dzień Papieski (11.10.15r)

•    Zapraszamy dzisiaj na naboĹźeństwo róĹźańcowe na godz. 15.30. Będziemy modlić się za młodzieĹź i dzieci by poznały nauczanie św. Jana Pawła II i starały się Ĺźyć wg. jego wskazań, takĹźe za nas byśmy byli wierni nauce która zostawił nam św. Jan Paweł II.
•    Dzisiaj w Kościele polskim obchodzimy 15. Dzień Papieski dziękując za pontyfikat i osobę św. Jana Pawła II. MłodzieĹź z naszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zbiera dzisiaj ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieĹźy z biednych rodzin. MłodzieĹź naszej parafii, delegacja naszej szkoły oraz młodzieĹź z dekanatu wraz z ks. Pawłem pielgrzymuje dzisiaj do Przemyskiej Archikatedry, gdzie odbywa się diecezjalny dzień papieski.
•    Msze św. w paĹşdzierniku codziennie o godz. 17.00, a po Eucharystii naboĹźeństwo róĹźańcowe. W środę nowenna do Matki BoĹźej Nieustającej Pomocy, Pośredniczki Łask wraz z naboĹźeństwem róĹźańcowym. Kancelaria czynna codziennie od godz. 18.00 do godz. 18.30.
•    Do wspólnego odmawiania tajemnic róĹźańcowych zapraszamy: w poniedziałek klasa Vi a, wtorek: klasy VI b, środa klasa Vc., w czwartek Vb , w piątek KSM a w sobotę dzieci BoĹźe. W środę modlić się będziemy z okazji Dnia Nauczyciela za naszych wychowawców i nauczycieli. Wspominamy równieĹź wtedy św. Małgorzatę Marię Alacoque – znaną przede wszystkim z propagowania naboĹźeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, objawionego jej w widzeniach przez Jezusa Chrystusa. Nowenna do MBNP wraz z naboĹźeństwem róĹźańcowym.
•    W środę o godz. 16.15 spotkania kandydatów na ministrantów oraz Maryjek czyli MSO.
•    Czwartek 15 X wspominamy św. Teresę od Jezusa, a w piątek 16 X wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej - w rocznicę wyboru na Stolicę Piotrowa św. Jana Pawła II  - po Mszy św. wieczornej i róĹźańcu udamy się pod pomnik św. Jana Pawła II. Msze św. animuje samorząd Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku WyĹźnym. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły podstawowej na ta msze św. W piątek równieĹź rocznica święceń biskupich ks. Abp J. Michalika.
•    Przyszła niedziela (19 X) to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny.
•    W przyszła niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieĹźy z klas III gimnazjalnych którzy przygotowują się do bierzmowania.
•    Proszę juĹź o porządki na cmentarzu, aby ich nie zostawić na ostatnie dni przed Wszystkimi Świętymi. Natomiast porządki przy kościele przed odpustem będą 7XI – i tutaj równieĹź proszę o zaplanowanie czasu by przyszła naprawdę większa ilość osób, bo pracy będzie duĹźo.
•    Od przyszłej niedzieli przez kolejne niedziele młodzieĹź z KSM-u będzie rozprowadzać znicze po mszach świętych pod kościołem.
•    Zaproszenia i informacje:
•    W czwartek, 15 paĹşdziernika br. o godz. 13.00 w Kościele p.w. Św. Piotra i Św. Jana z Dukli w Krośnie odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców. Po Mszy Św. trumna ze zmarłymi dziećmi zostanie złoĹźona w grobie na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie.
•    Mamy nowego parafianina- a właściwie nowego księdza który zamieszka na dawnej wikarówce. To ks. Prałat Krzysztof Pastuszak misjonarz z Kamerunu i Belgii. Znany juĹź w naszej parafii, w roku 2000 miął tutaj misje, rok temu odpust parafialny ku czci św. Marcina i goszcząc w Polsce wielokrotnie u nas się zatrzymywał. Jeszcze jedzie do Belgii się spakować, przyjedzie na nasz odpust parafialny i po nim juĹź będzie ( jak będzie transport z Belgii)  na stałe w naszej parafii. Proszę o Ĺźyczliwe przyjęcie ks. Krzysztofa w naszej wspólnocie a jemu Ĺźyczę by dobrze się wśród nas czół i swoim doświadczeniem wspierał nas kapłanów w pracy duszpasterskiej a parafian prowadził do Jezusa.
•    Ogłoszenie o śmieciach.
•    Ogłoszenie o Forum Charyzmatycznym V Podkarpackie Forum Charyzmatyczne odbędzie się w Krośnie 7 XI 2015r. na hali sportowej MOSIR –u szczegóły i numer telefonu do zapisywania się  na plakatach. Zachęcamy do zapoznania się z programem i uczestnictwa w tym spotkaniu.