26 Niedziela Zwykła (27.09.15r)

•  Dzisiaj  o godz. 15.30 koronka do BoĹźego Miłosierdzia w intencji młodzieĹźy studiującej, która rozpocznie nowy rok akademicki.
  •  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjalnych z naszej parafii.
  • Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na nasze Radio Diecezjalne „FARA”
  • We wtorek 29 IX święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • W środę nowenna do Matki BoĹźej Nieustającej Pomocy, Pośredniczki łask  o godz. 17.30. Prosimy bardzo o składanie próśb do Matki BoĹźej
  • W czwartek rozpoczynamy paĹşdziernik, miesiąc róĹźańcowy. Msze św. w paĹşdzierniku codziennie o godz. 17.00, a po Eucharystii naboĹźeństwo róĹźańcowe.. RóĹźaniec w paĹşdzierniku od poniedziałku do czwartku będą prowadzić uczniowie ze szkół podstawowej i gimnazjum w piątki i soboty zapraszamy grupy parafialne. prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w celu rezerwacji dnia prowadzenia róĹźańca. RównieĹź dla dzieci po róĹźańcu będą rozdawane plansze i obrazki od 1 X. Zachęcamy równieĹź wszystkie dzieci do wykonywania RóĹźańców – samodzielnie z w róĹźnych moĹźliwych technikach i materiałach. RóĹźance z poprzednich lat nie mogą brać udziału – szczegóły konkursu będą ogłoszone w szkole.
  • W piątek wspominamy świętych Aniołów StróĹźów.  Zapraszamy wszystkie dzieci na ten szczególny dzień poświęcony Aniołom, którzy się nami opiekują.
  • W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. SpowiedĹş w czwartek i piątek od godz. 16.00. Wyjazd do chorych o godz. 9.00.
  • Zbiórka płodów na Hospicjum w Krośnie od 9.00 do 11.00 przy Domu Parafialnym
  • Ogłoszenia o śmieciach: W dniu 29 września 2015 r. (wtorek) Urząd Gminy w Krościenku WyĹźnym organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych.
  • ODPADY BĘDĄ ODBIERANE W DWÓCH PUNKTACH ZBIÓRKI: PARKING PRZY CMENTARZU W KROŚCIENKU WYĹťNYM W GODZINACH OD 800 – 1400 W DNIU ODBIORU, PLAC PRZY UL KOŚCIELNEJ W PUSTYNACH W GODZINACH OD 800 – 1400  W DNIU ODBIORU.
  • Ogłoszenie o badaniu wzroku.
  • Ogłoszenie o opłatach za korzystanie z cmentarza. PoniewaĹź jest wiele zapytań i pojawiło się informuje, Ĺźe zgodnie z decyzja Rady Parafii i regulaminem cmentarza (jak to jest zresztą niemal na wszystkich cmentarzach komunalnych) ponosi i wpłaca na rzecz parafii wykonawca nagrobka czy katakumby. Jedynie za wykonanie ławki opłatę wnosi ten kto opiekuje się  grobem. Wysyłanie zainteresowanych ludzi by opłacili za wykonanie grobowca czy katakumby jest niezgodne z regulaminem cmentarza i postanowieniem Rady parafii. Opłaty te są przeznaczone na utrzymanie cmentarza, podobnie jak i opłaty przy pogrzebie w wysokości 500zł. Przypomnę, Ĺźe w roku 2014 do utrzymania cmentarza trzeba było dołoĹźyć 10 tyś zł.