XXII Niedziela zwykła (30.08.15r)

• Dzisiaj w naszej parafii przeĹźywamy XXXII DoĹźynki Archidiecezjalne. Będziemy gościć delegacje doĹźynkowe z naszej Archidiecezji. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 na stadionie sportowym, a wcześniej od godz. 10.00 przyjmowanie delegacji doĹźynkowych i prezentacja wieńców. Z uwagi na uroczystości doĹźynkowe, których jesteśmy gospodarzami po raz pierwszy, aby uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu dla naszej miejscowości i gminy nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 11.00 i 16.00. Zapraszam wszystkich którzy mogą, aby przyszli i zaprosili na tą uroczystość swoich znajomych i rodziny.
  • Po Mszy św. około godziny 14.00 wystąpią zespoły ludowe min.: Lubatowianie, Chorkowiane oraz Krośnieniacy. Po nich wystąpi zespól Red Guitars Cover z repertuarem min. Czerwonych Gitar. O godz. 17.00 rozpocznie się festyn ludowy z zespołem Lombardio. Dala dzieci po Mszy św. przewidziano wiele atrakcji m.in.: fikoland, pokazy baniek mydlanych, pokazy straĹźackie i sprzętu poĹźarniczego.
  • Po Mszy św. orszak doĹźynkowy z zaproszonymi gośćmi wyruszy z pod stadionu ul. Brzozowską koło kościoła, Mostową i Szkolną do szkoły. Przyjęcie – poczęstunek delegacji doĹźynkowych będzie się odbywać w remizie straĹźackiej.
  • Bardzo prosimy w miarę moĹźliwości by na uroczystość przybyć pieszo. Parkingi dla samochodów osobowych będą tutaj koło kościoła, parkingi dla busów koło cmentarza. Nie będzie parkingów koło stadionu i remizy straĹźackiej. Ulica Sportowa będzie zamknięta dla ruchu kołowego z wyjątkiem busów z delegacjami doĹźynkowymi i zaproszonych gości. Prosimy mieszkańców by unikać przejazdu przez ul Sportowa i Księża. Ruchem będą kierować straĹźacy i prosimy o podporządkowanie się ich decyzjom i wskazaniom. jęsli ktos chciałby ludzi starszych podwieść to proszę poprosić straĹźaków, wysadzić pod stadionem i wrócić pod kosciół lub cmentarz.
  • We wtorek 1 września przypada rocznica wybuchu drugiej wojny światowej.
  • 1 września zapraszamy uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o BoĹźe błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów nowym roku szkolnym. Po Mszy św. uczniowie przejdą do szkół, gdzie zostanie inaugurowany nowy rok szkolny.
  • SpowiedĹş na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek od godz. 17.00
  • Od jutra od poniedziałku Msze św w tygodniu o godz. 18.00
  •  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych z Komunią święta odwiedzimy w najbliĹźszy piątek od godz.9.00. SpowiedĹş w kościele  od godz. 17.00.
  •  Jutro w poniedziałek o godz. 15.00 .pogrzeb sp. Marii Marszałek z ul. Północnej.