18 Niedziela zwykła (02.08.15r)

•  Dzisiaj I niedziela miesiąca. - zmiana tajemnic róĹźańcowych. Jest to równieĹź niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  • Dzisiaj o godz. 15.30 naboĹźeństwo róĹźańcowe- za dusze sp. ks. Jana Szpunara - zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  • Dzisiaj MłodzieĹź z KSM-u wychodzącym z kościoła wręcza fragmenty z Pisma świętego. WeĹşmy je – moĹźe tych kilka słów Boga dla nas będą okazja do zastanowienia się nad swoim Ĺźyciem, a moĹźe zachętą do sięgnięcia do Pisma świętego.
  • Jutro w poniedziałek po Mszy sw. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  •  Wspominamy we wtorek św. Jana Marię Vianneya, który jest patronem ks. prałata Jana Marszałka, - polecamy dziś naszym modlitwom jego osobę i posługę kapłańską, pamiętajmy równieĹź we o Jego osobie. Jest to dzień modlitw w intencji wszystkich kapłanów a szczególnie proboszczów.
  • W środę Nowenna do MBNP o godz. 18.30.
  • W czwartek 6 sierpnia - Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św o godz. 7.00 i 19.00. SpowiedĹź od godz. 18.00.
  • W piątek wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego załoĹźyciela naszych SS. SłuĹźebniczek. W piątek I piątek miesiąca – spowiedĹş od godz. 18.00. Z uwagi na czas urlopów: na których są ks. Jakub i ks. Piotr i śmierć śp. ks. Jana – wyjątkowo w tym miesiącu ci chorzy nie będą odwiedzeni w tym miesiącu. Ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych od godz. 9.00.
  •  PrzeĹźywamy miesiąc sierpień - miesiąc trzeĹşwości. Przepraszajmy Boga za grzechy pijaństwa i naduĹźywania alkoholu a takĹźe módlmy się o podjecie i wytrwanie w dobrowolnej abstynencji. W przyszłą niedzielę będzie czytany list o trzeĹşwości i rozdawane będą wychodzącym z kościoła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – zachęcamy do podjęcia abstynencji jako daru dla drugiego człowieka, albo dziękczynienia za to, Ĺźe w moim domu nie ma takiego problemu lub w intencji ludzi uzaleĹźnionych.
  •  Prosimy o zrobienie na grobach porządku, i przyozdobienie kwiatami grobów, gdyĹź zbliĹźa się tradycyjna procesja na cmentarz 14 VIII w Wigilię Wniebowzięcia NMP - tak by tych porządków nie zostawić na ostatni dzień.
  •  Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na potrzeby Archidiecezji.
  • Dzisiaj na Krośnieński Rynku festyn Akcji Katolickiej PomóĹźmy Misjom w Afryce od godz. 15.00 zapraszamy.
  • Dzisiaj ulicami naszej miejscowości przejedzie wyścig kolarski w godzinach 13.15 – do 14.30 ulicami Marynowska, Południowa i Brzozowska. Prosimy o kibicowanie kolarzom ale i ostroĹźność. Ruch w tym czasie będzie wstrzymany, prosimy nie wyjeĹźdĹźać oraz pilnować swoich czworonogów.
  •  Z serca dziękuje wszystkim parafianom za zaangaĹźowanie się w przygotowanie, w uroczystości pogrzebowe, a wcześniej za modlitwę w intencji ks. prałata Jana w czasie choroby . Wszystkim z serca dziękuję : grupom parafialnym, władzom gminnym, naszym straĹźakom, orkiestrze , szkołom, młodzieĹźy i dzieciom, harcerzom i KSM-owi, tym którzy opiekowali się ogrodem , kwiatami i domem… wszystkim - myślę Ĺźe ks. prałat Jan z nieba nam wszystkim za dobroć serca wynagrodzi swoim wstawiennictwem u Boga.
  • Dzisiaj o godz. 14.30 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące DoĹźynek Archidiecezjalnych, które odbędą się w naszej parafii i gminie. Zapraszam tych, którzy chcą się włączyć w ich organizację oraz wszystkich, którzy byli na ostatnim spotkaniu organizacyjnym.