XIV Niedziela Zwykła (05.07.15r)

• Dzisiaj róĹźaniec o godz. 15.30 w intencji ks. prałata Jana Szpunara.
  • Ks. prałat Jan po konsultacji z najbliĹźsza rodziną i lekarzami został przewieziony do hospicjum Caritas w Krośnie, gdyĹź potrzebuje całodobowej, specjalistycznej opieki lekarskiej, której nie jesteśmy w stanie zapewnić tutaj na parafii. Obecnie  odbywa leczenie paliatywne. MoĹźna go odwiedzać na krótko po godz. 11.00 – tak Ĺźeby nie męczyć go, bo potrzebuje spokoju- tym bardziej, ze stan moĹźe z dnia na dzień się zmieniać na korzyść albo na odwrót, na niekorzyść. Proszę więc o naprawdę roztropność odwiedzinach, to jest tez prosba Sióstr lekarzy z Hospicjum.  Wczoraj Ks. Prałat otrzymał za swój wkład w działalność na rzecz społeczności lokalnej tytuł honorowego obywatela Gminy Krościenko WyĹźne – przyznany gdy był jeszcze pełen sił i zdrowia – niestety choroba szybko się posunęła, dziękuje w Jego imieniu za ten tytuł i proszę wszystkich o wspólną modlitwę w Jego intencji.
  • Dzisiaj przeĹźywamy dzień imienin  ks. Piotra– Ĺźyczymy mu wielu łask BoĹźych. RównieĹź dzisiaj złoty jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Stanisława Pelczara – naszego rodaka. – polećmy ich naszym modlitwom.
  • W naszej parafii nastąpią zmiany: ks. Piotr decyzja Metropolity Przemyskiego przejdzie w sierpniu do parafii Giedlarowa koło LeĹźajska –do jednej z najlepszych parafii w Archidiecezji – Ĺźyczymy mu opieki BoĹźej w posłudze duszpasterskiej a Siostra Janina – zakrystianka do parafii Sanok – Posada. Na ich miejsce zostali skierowani: ks. Paweł Mendyk z LeĹźajska – kapłan nowo wyświęcony oraz s. Danuta Pecel.
  • Nowenna do Matki BoĹźej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30. W tym dniu równieĹź wspominamy św. Jana z Dukli patrona naszej Archidiecezji i syna naszej krośnieńskiej ziemi.
  • Kancelaria w czasie wakacji czynna codziennie od godz. 18.00 do godz. 18.30. W pilnych sprawach po Mszach św. rannych i wieczornych, w sprawach pogrzebowych w kaĹźdej chwili.
  • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Helena Fejkiel z ul. Południowej, polećmy ja BoĹźemu miłosierdziu.
  • Jutro rano w poniedziałek rozpocznie się wycinka części tui na cmentarzu na które uzyskano pozwolenie, po prawej stronie od wejścia głównego. Proszę o pomoc zwłaszcza tych którzy posiadają tam swoje pomniki i nagrobki. Proszę jeśli ktoś by mógł o przyjazd ciągnikiem z przyczepką. Jeśli wycinka tych tui spotka się z pomocą parafian będziemy starali się o pozwolenie na dalsza wycinkę po drugiej stronie, gdyĹź tuje te chorują i niszczą nagrobki. Proszę tych którzy mogą przyjść o pomoc jutro od godz. 8.00.
  • Za tydzień o godz. 14.30 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące DoĹźynek Archidiecezjalnych, które odbędą się w naszej parafii i gminie. Bardzo proszę na to spotkanie: szefów następujących grup i organizacji: OSP, KGW, Dębiny, Koła Emerytów, Orkiestry, Kapeli Ludowej, dyrektorów szkól, Pana Sołtysa, szefów lub przedstawicieli Akcji Katolickiej, Kręgów Rodzin, KSM-u, Rady Parafii. Jeszcze kilka osób będzie poproszonych o pomoc na tym etapie organizacyjnym wstępnym– nie chce ich czytać z imienia i nazwisk, poinformuje je telefonicznie. Osoby które chciały by pomóc i chcą się zaangaĹźować w przygotowanie tej uroczystości której będziemy gospodarzami proszę o kontakt. Pracy i zaangaĹźowania by dobrze te doĹźynki przygotować na pewno nie braknie – i o to zaangaĹźowanie juĹź dzisiaj Was proszę – bo to WY- My wszyscy jesteśmy gospodarzami tych doĹźynek.