Niedziela Zełania Ducha Świętego. (24.05.15r)

• Dzisiaj w Kościele Zesłanie Ducha Świętego - dzień  Zielonych Świąt. Trwając na modlitwie w naszym parafialnym Wieczerniku otwórzmy się na działanie Ducha Świętego. NaboĹźeństwo popołudniowe o godz. 15.30, trwajmy w nim z Maryja na modlitwie w której polecać będziemy nowo wyświęconych kapłanów w naszej diecezji.
  • W tygodniu naboĹźeństwa majowe: Msza św. o godz. 18.00 a po niej naboĹźeństwo.
  • Dzisiaj w Krośnie w parafii Ducha Świętego odpust i bierzmowanie.
  • Jutro w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt - Matki Kościoła. Msze św. z uwagi na dzień pracy z kazaniami o godz. 7.30, 9.00 i 18.00.
  • W czwartek święto Jezusa Chrystusa NajwyĹźszego i Wiecznego Kapłana – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • W piątek 29 V -  103 rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego - to największe święto tej świątyni, a dla parafii uroczystość . Ze względu na dzień pracy Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Na uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy Bogu za 103 lata jego obecności w tej świątyni. Msza św. z kazaniem. zapraszam wszystkich parafian – bo kościół mam nadzieje dla kaĹźdego jest Domem BoĹźym ale i Jego Domem.
  • Za tydzień Uroczystość Trójcy Św. - kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
  • Za tydzień  po mszy sw. o godz. 9.00 – spotkanie rady parafialnej.
  • Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych i młodzieĹźy bierzmowanych za dar ołtarza, z którego zakupiono dwa mikrofony- przy miejscu przewodniczenia i na chórze. dziękuję równie tym którzy włączyli się porządki wokół kościoła przed bierzmowaniem a takĹźe mężczyznom za wczorajszą pomoc przy pocięciu i zwoĹźeniu  drzewa z lasu – w tym duĹźej grupie straĹźaków oraz panom którzy przyjechali ciągnikami. I proszę jeszcze o pomoc w najbliĹźsza jeszcze sobotę – bo potem juĹź wszystkie soboty maja jakieś przeszkody – a pozostało i drzewo  w lesie i porządki w stodole.
  • W tym tygodniu poĹźegnaliśmy:  Ĺ›p. Aleksandra Frydrycha, Jana Frydrycha, Janinę Liput, Bronisławę Świstak. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  • Jutro w poniedziałek wyjazd młodzieĹźy z naszej parafii do krosna na adorację KrzyĹźa Światowych Dni Młodych. Jest jeszcze ponad 20 wolnych miejsc – zapraszam i zachęcam zwłaszcza młodzieĹź bierzmowana – zapisy u ks. Piotra . Przejazd bezpłatny. Wyjazd z Krościenka o godz. 17.00 tutaj spod kościoła , moĹźna wsiąść równieĹź koło Pelmelu a powrót  z Krosna o godz. 21.20.
  • We wtorek Dzień Matki będziemy modlić się za nasze mamy- za te zmarłe o Zycie wieczne a dla Ĺźyjących o zdrowie i potrzebne dary.
  • 28 V w czwartek bezpłatne badania słuchu w Urzędzie Gminy od godz. 9.30.
  •  31 V w przyszłą niedzielę przy Domu Ludowym majówka rodzinna od godz. 15.00. zabawy zwłaszcza dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.
  • JuĹź dzisiaj Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy na BoĹźe Ciało: naszych StraĹźaków, Oazę Rodzin, Akcję Katolicką oraz Siostry, p. Pelczarów i RóĹźe RóĹźańcowe.
  • Nasi ministranci wygrali w piątek kolejny puchar w piłce noĹźnej na szczeblu dekanatu krośnieńskiego. Gratulujemy.
  •  Dzisiaj wybory prezydenckie – II tura głosowania. Proszę i apeluję, aby kaĹźdy z nas, w duchu odpowiedzialności za naszą Ojczyznę Polskę  i dobrze spełnionego obowiązku poszedł do urn wyborczych i oddał głos w wyborach prezydenckich zgodnie z własnym dobrze uformowanym sumieniem, to nasza odpowiedzialność wobec Ojczyzny i przyszłych pokoleń – bo im przecieĹź przekaĹźemy nasz kraj, nasza Ojczyznę – jaką – to sami sobie odpowiedzcie i te wybory teĹź dadzą odpowiedĹş.