V Niedziela Wielkanocna (03.05.15r)

• Zapraszamy dzisiaj na naboĹźeństwo majowe o godz. 15.30. W tygodniu naboĹźeństwa majowe: Msza św. o godz. 18.00 a po niej naboĹźeństwo. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzieĹź do licznego uczestnictwa w naboĹźeństwach majowych a tych którzy nie dadzą rady przyjść do kościoła do odmawiania litanii w domach – wspólnie w rodzinach i pod krzyĹźami i kapliczkami.
  • We wtorek rocznica poświecenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
  • W środę św. Filipa i Jakuba.
  • W czwartek – pierwszy miesiąca – będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • W piątek uroczystość św. Stanisława Biskupa – męczennika i patrona Polski- dzień imienin bpa Stanisława Jamrozka. Nie obowiązuję nas z uwagi na uroczystość post od pokarmów mięsnych.
  • W odpowiedzi na apel PapieĹźa Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. W Nepalu władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu juĹź pracuje ekipa Caritas. Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu moĹźemy wyrazić poprzez modlitwę w przyszłą niedzielę 10 maja br. oraz przez ofiary składane do puszek w kościołach.