V Niedziela Wielkiego Postu (22.03.15r)

• PrzeĹźywamy rekolekcje parafialne. Dzisiaj w czasie mszy św. kazaniami ogólnymi. Po Mszy św. o godz. 11.00 – spotkanie dla młodzieĹźy szkół średnich, studiującej i pracującej. Po spotkaniu prosimy młodzieĹź udającą się na Dni Młodych do Brzozowa o pozostanie w kościele.  O Godz. 15.00 Gorzkie Ĺťale z nauką pasyjną. Po Mszy św. o godz. 16.00 – o 16.30 nauka stanowa dla małżonków, dla rodziców. Po zakończeniu tej nauki wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Apel Jasnogórski z rozwaĹźaniem o 21.00.
  • Jutro w poniedziałek. Msze św. z nauka ogólna o godz. 8.00 i 18.00 – i zakończenie rekolekcji. O godz. 10.00 – Nauka dla starszych i chorych o godz. 10.00 – prosimy o przywiezienie chorych na ta Mszę świętą. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Msze św. z poniedziałku rano: za + Czesława i +Tadeusza Fejkiel będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 8.00, a Msza św. + Eugeniusza Zygarowicza o godz. 10.00.Ofiary z poniedziałku są przeznaczone na renowacje Ołtarza w Bazylice OO. Bernardynów w LeĹźajsku gdzie pracuje o. Dominik.
  • W środę uroczystość  Zwiastowania Pańskiego jest to w Kościele Dzień Świętości Ĺťycia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przez wstawiennictwo Maryi, która przyjęła wielki dar Ĺźycia i została Matką Syna BoĹźego, nie ustawajmy w prośbach zanoszonych do Ojca Niebieskiego w intencji kaĹźdego poczętego dziecka. Msze św. z kazaniami we wtorek  o godz.7.30, 9.00 i 18.00
  • W czwartek o godz. 17.30 droga KrzyĹźowa dla dzieci. Wspominamy równieĹź Dobrego Łotra – patrona naszej Archidiecezji.
  • W piątek o godzinie 7.30 i 17.30 odprawione zostanie naboĹźeństwo Drogi KrzyĹźowej. Zapraszamy do w rozwaĹźaniach Męki Pańskiej. W piątek  Drogę KrzyĹźową poprowadzi III krąg Rodzin. Do chorych ze spowiedzią przedświąteczną pojedziemy w piątek od godz.9.00 – proszę zgłosić chorych, tych, których nie odwiedzamy w I piątki. Z uwagi na to ze I piątek wypada w Wielki Piątek odwiedzimy równieĹź wtedy chorych I piątkowych.
  • W sobotę 28 III spowiedĹş wielkanocna w naszej parafii do południa od godz.9.00 – 12.00, a po południu od 15.00 do 18.00Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo palm. Na Mszy św o godz.11.00 uroczyste błogosławieństwo palm z procesją.
  • Za tydzień na Gorzkich Ĺťalach zbiórka na kwiaty i wystrój do BoĹźego Grobu. Za złoĹźone ofiary z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Za tydzień młodzieĹź całej diecezji spotyka się w Brzozowie na dniach Młodych. Ks. Piotr jako duszpasterz dekanalny młodzieĹźy uda się z młodzieżą z naszej parafii i dekanatu na te Dni Młodych.
  • Nasi ministranci starsi wczoraj zajęli III miejsce w piłce noĹźnej w Archidiecezji Przemyskiej – gratulujemy.
  • W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 7 zł. ofiary będą przeznaczone na leczenie chorych dzieci i ludzi starszych.
  • Zwracam się z prośbą o pomoc w porządkach wiosennych wokół kościoła, domu parafialnego i plebanii- poniewaĹź wszystkie soboty są zajęte proszę o pomoc we wtorek, czwartek i piątek. Proszę o kontakt z S. Janiną.