IV Niedziela Wielkiego Postu (15.03.15r)

• Dzisiaj Gorzkie Ĺťale z kazaniem Pasyjnym o godz. 15.00, a po nich Msza św.
  • Jutro w poniedziałek 16 III –  Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, którą animują uczniowie ze Szkoły Podstawowej, a po Mszy św. nowenna do św. Józefa i modlitwa o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  • W środę nowenna do Matki BoĹźej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną do św. Józefa o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św.
  • W czwartek Droga KrzyĹźowa dla dzieci o godz. 17.30.
  • W czwartek uroczystość Św. Józefa -patrona Ojców. Dzień  ten, to równieĹź imieniny ks. abpa Józefa Michalika i papieĹźa seniora Benedykta XVI. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie i litania do św. Józefa w intencji Ojców.
  • W czwartek spotkanie klas II gimnazjalnych przygotowujących się do bierzmowania – początek Mszą św., a zakończenie spotkania najpóĹşniej  o godz. 19.15.
  • W piątek przed V niedzielą Wielkiego Postu tradycyjnie juĹź rozpoczniemy Rekolekcje parafialne. Początek w piątek Msza św. o godz. 16.30. Po Mszy św. z nauką – Droga KrzyĹźowa, ale odbędzie się ona w kościele. Ks. proboszcz prosi o przekazanie, Ĺźe jest to jego decyzja podjęta w związku z występem zespołu „U studni” - który odbędzie się w Domu Ludowym. Występ ten zbiegł się z rozpoczęciem naszych rekolekcji i mając na uwadze dobro duchowe ludzi, nie chce stawiać ich przed dylematami i wyborem: Droga KrzyĹźowa czy koncert. Droga KrzyĹźowa w kościele w niczym nie umniejsza naszej poboĹźności, a w ten sposób mamy nadzieję,Ĺźe nikogo nie zabraknie na rozpoczęciu rekolekcji parafialnych, a po nich będzie moĹźna udać się na koncert.
  • Plan rekolekcji jest na stronie internetowej parafii a od wtorku będzie na plakatach.

Plan rekolekcji:

20 III 2015  Piątek

16.30 - Msza św. z nauka ogólną i Droga KrzyĹźowa w intencji Rekolekcji Świętych.

21 III 2015 – sobota
9.00 Msza św. z nauka ogólną . Po Mszy św. Nauka stanowa dla Kobiet
18.00 – Msza św. i nauka ogólną. Po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn

22 III 2015 – V niedziela Wielkiego Postu
godz. 7,30 – Msza św. i nauka ogólna
godz. 9,00 – Msza św. i nauka ogólna
godz.11,00 – Msza św. i nauka ogólna - po Mszy św. Spotkanie dla młodzieĹźy
godz.15,00 – Gorzkie Ĺťale z kazaniem Pasyjnym
godz. 16.00 – Msza św.  bez kazania.
Po Mszy św. o godz. 16.30 nauka stanowa dla małżonków, dla rodziców
Po zakończeniu nauki Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00
21.00 – Apel Jasnogórski z rozwaĹźaniem.

23 III 2015 - poniedziałek
godz.8.00 - Msza św. i nauka ogólna zakończenie rekolekcji
godz.10.00 - Msza św. dla chorych i starszych z namaszczeniem chorych.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.18.00
godz. 18.00 - Msza św. i nauka ogólna zakończenie rekolekcji

Rekolekcje prowadzi Ojciec Dominik Siuta – OFM Bernardyn z LeĹźajska

Zorganizujmy czas tak by wziąć udział w rekolekcjach parafialnych. Pan Bóg puka do naszych serc kolejny juĹź raz – nikt nie wie z nas czy to nie ostatni raz – znajdĹşmy czas.
  • Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece wielkanocne- paschaliki i baranki wielkanocne Caritas w cenie 7 zł. Ofiary złoĹźone z tej racji są przekazywane na Caritas Archidiecezji.
  • Dzisiaj równieĹź III niedziela miesiąca i ofiary z tacy przeznaczone SA na utrzymanie naszego kościoła.
  • Uczniowie NiĹźszego Seminarium Duchownego w Miejscu Piastowym zapraszają na misterium pasyjne „ UkrzyĹźowany w nas”. szczegóły na plakatach.
  • Informacja dla rolników: Od 16 III do 15 V moĹźna składać w UG w Krościenku WyĹźnym wnioski o dopłaty o gruntów rolnych. Pomocą w ich wypełnianiu słuĹźy pan Jan Szarek, codziennie z wyjątkiem wtorków.  Zbiera on równieĹź zamówienia na ziemniaki –sadzeniaki.