VI Niedziela Zwykła (15.02.15r)

• Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o TrzeĹşwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a takĹźe czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Dzisiaj o godz.15.30 róĹźaniec w intencji trzeĹşwości w naszej OjczyĹşnie i parafii. W czasie Wielkiego Postu będą wystawione Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. – zapoznajmy się z tym co ona proponuje, aby równieĹź w naszych rodzinach była trzeĹşwość i szacunek.
  • Jutro w poniedziałek 16 – Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, która animują uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej.
  • NajbliĹźsza środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i godz.17.00. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia moĹźemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku Ĺźycia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku Ĺźycia. Pamiętajmy teĹź, Ĺźe Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się teĹź w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  • W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III Gimnazjum.
  • W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę KrzyĹźową dzieci i młodzieĹź z naszych szkół.
  • W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie naboĹźeństwo Drogi KrzyĹźowej i ucałowanie relikwii KrzyĹźa Świętego. Zapraszamy do w rozwaĹźaniach Męki Pańskiej.
  • W piątek po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich „szefów” grup i stowarzyszeń działających przy naszej parafii.
  • Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu.  O godzinie 15.00 Gorzkie Ĺťale, a po nich o godz.16.00 Msza Święta. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. Jakub Wielgos.
  • Dziękujemy ks. Diakonowi Maksymilianowi Lorensowi za dzisiejsze kazanie – od soboty ks. diakon będzie odbywał praktykę w Sanoku – Dąbrówce – w parafii Narodzenia NMP. Polecajmy jego praktykę przed świeceniami kapłańskimi naszym modlitwom.
  • Dzisiaj III niedziela miesiąca – ofiary przeznaczone na zapłacenie prac przy kościele.
  • W tym tygodniu poĹźegnaliśmy śp. Zofię Szklarska z ul. Marynowskiej i śp. Eugeniusza Zygarowicza z ul. Dworskiej … Wieczne odpoczywanie…
  • Informujemy, Ĺźe od dzisiejszej niedzieli (a jak będzie zainteresowanie to w kolejne niedziele) będzie kursował bus dowożący mieszkańców na poranną Mszę Św. (7:30). BUS będzie rozpoczynał kurs o 6:40 – 6.50 od Iskrzyni (pierwszy przystanek to Folwark), a póĹşniej będzie jechał ul. Północną, Marynkowską, Południową i do kościoła. Natomiast po zakończonej Mszy Św. będzie wracał odwrotną trasą. Koszt przejazdu to ok. 2,20 - 2,40 zł. BUS NIKITRANS. Aby zobaczyć czy jest zainteresowanie  prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. MoĹźliwe jeśli będzie zainteresowanie ,ze i uda się go uruchomić na inne Msze św.