Niedziela Świętej Rodziny (28.12.14r)

• Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Modlimy się dzisiaj o świętość Ĺźycia rodzin w naszej parafii. Dzisiejsze naboĹźeństwo – róĹźaniec o godz. 15.30  w intencji świętości Ĺźycia naszych rodzin. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie rodziny z Ruchu Domowego Kościoła – z Kręgów Rodzin.
  • We środę 31 XII zakończenie Roku Pańskiego 2014-wspomnienie świętego Sylwestra – papieĹźa. Z tej okazji zapraszam wszystkich na godzinę 16.00, na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za ten mijający rok.
  • W czwartek będziemy świętować Nowy Rok i uroczystość Świętej BoĹźej Rodzicielki – dzień modlitw o pokój w świecie. Rozpocznijmy nowy rok 2015 razem z Matka Bożą – jej polecając nasze Ĺźycie i nasze rodziny. Porządek Mszy św. niedzielny.
  • W tym tygodniu przypada takĹźe pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym  adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu N.M. Panny. W piątek spowiedĹş od godz. 16.00
  • Planowany Rozkład Kolędy: 29 XII –Poniedziałek od godz. 9.00: ks. Jakub: Rzeszowska –do południa prawa stona od Pustyn a po południu Rzeszowska od Iskrzyni.; Ks. Piotr: ul. Brzozowska od Kościoła; Ks. proboszcz ul. Marynowska od Korczyny
  • 30 XII – we wtorek od godz. 9.00: Ks. Jakub: ul.Północna od Iskrzyni- prawa strona wraz ul. Krótką i jeśli się uda Polną; ks. Piotr: ćd. Brzozowskiej i początek Wąskiej od Rzeszowskiej; ks. Proboszcz : ćd Marynowskiej i ul Kopalniana.                                                                                                    Ulice: Parkowa, Dworska, Grunwaldzka i Kasztanową zostawimy na koniec kolędy.
  • Proszę o przygotowanie krzyĹźyka, świeczek i wody święconej. Wodę moĹźna wziąć w zakrystii, albo od sąsiada - albo poprosić księdza w domu o poświecenie. Bardzo prosimy o obecność w domu w miarę moĹźliwości wszystkich, dzieci, młodzieĹź o przygotowanie zeszytów - dorosłych zachęcam do rozmowy o Ĺźyciu religijnym rodziny, o sprawach parafii. Po kolędzie będę chciał się do tych poruszanych spraw i problemów ustosunkować w specjalnym kazaniu podsumowaniu kolędy.
  • Serdeczne podziękowania Panom Janowi Szuba, Adamowi Ząbkowi i Józefowi Marszałkowi i Witoldowi Szafranowi za pomoc i pracę w przygotowaniu wraz z ks. prałatem Janem Szpunarem wystroju i szopki BoĹźonarodzeniowej w naszym kościele. Bóg zapłać równieĹź ks. Prałatowi Janowi, za to, Ĺźe podjął się z chęcią tego zadania - jak co roku- mając do tego zdolności artystyczne. Dziękuję równieĹź za przekazane choinki, za pomoc naszym straĹźakom w ich wycięciu i przywózce. Dziękuję naszym Siostrom zakonnym, zwłaszcza S. Zakrystiance Janinie która wraz z młodzieżą z KSM-u dekorowała kościół oraz  S. Organistce Marcie za przygotowanie kościoła i liturgii na przeĹźywane Świąt, zwłaszcza za przygotowanie chóru i scholi, słuĹźbie liturgicznej i wszystkim którzy zaangaĹźowali się w przeĹźywane misteria. Szczególną wdzięczność kieruje do naszej Orkiestry Dętej za obecność na Pasterce i w czasie świąt na ręce pana Macieja Filara i juz dzisiaj zapraszam ja do orszaku Trzech Króli.  Niech Nowonarodzony Jezus wszystkim wam wynagrodzi.
  • Dzisiaj Oddział KSM-u z naszej parafii przeĹźywać będzie swój opłatek. Na Msze św. o godz. 16.00 zapraszam wszystkich uczestników tego opłatka.
  • Jutro od godz. 9.00 dalsze rozdawanie Ĺźywności w remizie straĹźackiej – przypominamy, Ĺźe potrzebne SA skierowania z GOPS-u potwierdzające kryterium dochodowe.