IV niedziela Adwentu (21.12.14r)

•  PrzeĹźywamy koniec czasu Adwentu. Dzisiaj nieszporami będziemy modlić się o dobre przeĹźycie Świąt BoĹźonarodzeniowych w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim którzy licznie w piątek przystąpili do spowiedzi przedświątecznej (ponad 1700 osób).
  • Roraty w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 We wtorek wśród dzieci które chodziły cały miesiąc na roraty rozlosujemy figurki Maryii.
  • W poniedziałek spowiedĹş u ks. Michalitów w Krośnie (u Ducha) a we wtorek u OO. Kapucynów i w głównych kościołach Krosna.: w Farze i u OO. Franciszkanów.
  •  W środę rano w wigilię Msze św. będą tylko rano o godz.7.00 w kościele i o godz.9.00 w kaplicy na cmentarzu za zmarłych z naszych rodzin. Dla tych, którzy wrócą spóĹşnieni z za granicy, od godz. 6.30 będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
  •  Pierwszym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczerza wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiewanie kolęd. W wigilię tradycyjnie zalecany jest post. Powstrzymajmy się więc od spoĹźywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych.
  •  O północy, na rozpoczęcie obchodów BoĹźego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej.
  •  W czwartek - Uroczystość BoĹźego Narodzenia. Msze Święte jak w kaĹźde niedziele, prócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości BoĹźego Narodzenia.
  • W piątek  drugi dzień świąt BoĹźego Narodzenia – święto św. Szczepana. Msze Święte jak w niedzielę. Składka w drugie święto tradycyjnie jest przeznaczona na utrzymanie naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego. Nie obowiazuje post od pokarmów mięsnych.
  •  W sobotę 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. Na mszach św. rano i wieczór  błogosławieństwo wina.
  • W niedzielę, 28 grudnia, wspominamy  niedzielę Świętej Rodziny. Po Mszy sw. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie Kręgi Rodzin.
  • Do Trzech Króli jeszcze mamy trochę czasu, ale juĹź dzisiaj prosimy grupy kolędnicze z naszej parafii o to, by nie tylko w BoĹźe Narodzenie i Szczepana odwiedziły nasze domy, ale równieĹź by niemal "obowiązkowo" wzięły udział w strojach kolędniczych w orszaku Trzech Króli, zapraszamy do tego dzieci z naszej szkoły podstawowej, które robią w tym celu korony. Na zakończenie orszaku będzie wybór – konkurs najlepszego orszaku kolędniczego lub Trzech Króli.
  • Serdecznie dziękuje ofiarodawcom choinek oraz straĹźakom i panom którzy je przywieĹşli do kościoła i ustawili. Bóg zapłać.
  • Ogłoszenie o Ĺźywności z Caritas
  • Członków Akcji Katolickiej proszę o kontakt po Mszy św. w zakrystii.
  • Dzisiejsza taca - III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na zapłacenie prac przy kościele, za tydzień w niedziele Świętej rodziny na organizację Światowych Dni Młodych w Krakowie w 2016r. Ofiary z Pasterki SA przeznaczone na Fundusz Ochrony Ĺťycia.
  • Kancelaria czynna przed świętami w poniedziałek po Mszy sw. wieczornej.
  • Nasi Harcerze przyniesli na Betlejemskie Światło Pokoju wezmy je do naszych domów i zapalmy od niego wiece Caritas - niech to Światło z miejsca narodzin Jezusa wszystkich nas połaczy w jedno.