III niedziela Adwentu - Gaudete (14.12.14r)

• PrzeĹźywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje Ĺşródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego teĹź w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty róĹźowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieĹźy w Rzymie i rozdawania róĹź w tę właśnie niedzielę. Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00 – z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Do uczestnictwa  na roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami.
  • Dzisiaj naboĹźeństwo- Koronka do BoĹźego Miłosierdzia w intencji dobrej spowiedzi adwentowej w naszej parafii o godz. 15.30.
  • W piątek swoje imieniny obchodził ks. Aleksander Glazar – w dzisiejszą niedzielę o godz. 9.00 modlimy się w Jego intencji z racji imienin.
  • Dzisiaj podopieczne Domu Dziecka z Miejsca Piastowego będą rozprowadzać ozdoby świąteczne – za dobrowolne ofiary. zachęcamy do zainteresowania się wyrobami wykonanymi własnoręcznie przez dzieci i młodzieĹź i ich zakupu.
  • Fundacja Niezłomni we współpracy z naszymi harcerzami zbiera dzisiaj ofiary do puszek na poszukiwanie grobów  i identyfikację pomordowanych przez NKWD i UB Ĺźołnierzy polskich.
  • W środę nowenna do Matki BoĹźej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.
  • Prosimy o zapisywanie w zakrystii chorych na spowiedĹş przedświąteczną, która odbędzie się w dniu 19 XII w piątek w dniu spowiedzi parafialnej.
  • W najbliĹźszy piątek 19 XII będzie w naszej parafii spowiedĹş św. adwentowa. Do południa księża będą spowiadać od godz. 9.00 – 12.00, po południu zaś od godz.14.00 – 17.00. Zachęcamy do skorzystania z okazji do spowiedzi świętej i dobrego przygotowania się do Świat BoĹźego Narodzenia.
  • 28 XII o godz. 16.00 rozpocznie się opłatek dla młodzieĹźy, który organizuje KSM – moĹźna jeszcze się na niego zapisywać – wstęp 30 zł. Przypominamy, ze jest to spotkanie opłatkowe bezalkoholowe. Zapisy u członków KSM-u.
  • MoĹźna się zaopatrywać  w Caritasowe świece wigilijne,  w ramach XXI Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złoĹźone z tej racji (minimum 5 zł) będą przeznaczone na Caritas Archidiecezji, min. na Akcje Letnia dzieci z rodzin biednych.
  • Jutro 15 XII od godz. 9.00 koło remizy straĹźackiej  będą rozdawane jabłka dla mieszkańców Gminy, którzy nie otrzymali ich podczas pierwszej dostawy.
  • Za tydzień III niedziela miesiąca i ofiary będą przeznaczone na zapłacenie robót związanych z konserwacja frontonu naszego kościoła.
  • W tym tygodniu odszedł od nas śp. Stanisław Kielar z ul. Północnej.
  • Dzisiaj  równieĹź rocznica śmierci ks. infułata Stanisława Zygarowicza, Polećmy ich  BoĹźemu Miłosierdziu.