XXX III Niedziela Zwykła (16.11.14r)

• Dzisiaj o godz. 15.30. Koronka BoĹźego Miłosierdzia wraz z wypominkami w intencji naszych zmarłych. Wypominki codziennie w tygodniu po wieczornej Mszy św.
  • W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 wraz z wypominkami za zmarłych.
  • Harcerze podczas zbiórki przy cmentarzu w dniu 1 XI zebrali 2859 zł, 87 gr na renowację nagrobka ks. Wincentego Telegi. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i harcerzom. Prace przy nagrobku ruszą na wiosnę.
  • Dzisiaj III niedziela miesiąca i ofiary będą przeznaczone na zapłacenie prac związanych z odczyszczeniem cegły przy frontonie kościoła. Jak juĹź informowałem mamy Dotacje: 40 tys PWKZ ;Rada Gminy – 10 tyś; naszych zebrano 11 662 zł. Koszt całości to 81 tys zł. Potrzeba jeszcze 20 tys zł. Proszę w miarę swoich moĹźliwości o pomoc i składanie ofiar rodzinnych. Za te juĹź złoĹźone serdecznie dziękuję.
  • Z całego serca dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomogli zorganizować uroczystości patriotyczno - odpustowe w naszej parafii oraz przygotować otoczenie kościoła i plebani. Jest to tak wiele osób, które zaangaĹźowały się w te przygotowania i przebieg uroczystości, nie chcąc nikogo pominąć wszystkim mówię - Bóg zapłać i Ĺźyczę  Szczęść BoĹźe oraz opieki i wstawiennictwa św. Marcina. RównieĹź wczoraj kilku panów cały dzień pracowało przy zagospodarowaniu terenu od ulicy Szkolnej, przy sadzeniu tui oraz przy drzewie. Serdecznie dziękuje im za bezinteresowną pomoc.
  • Za tydzień 23 XI uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku kościelnego. Jest to równieĹź święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u i  ministrantów. Akcję Katolicką, Ministrantów i KSM zapraszamy w niedziele po Mszy sw. o godz. 9.00 na do domu parafialnego nię na ciasto i herbatę.
  • 23 XI 2014 o godz. 14.00 rozpocznie się aukcja i koncert charytatywny  „Złote Serca” w Domu Ludowym na pomoc Krzyśkowi chłopcu z naszej Gminy. Serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów. Szczegóły na plakatach.
  • 26 XI w Środę Pomoc Kościołom w Potrzebie organizuje zbiórkę zuĹźytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Odbędzie się ona równieĹź w naszej parafii. W przyszłą niedziele podamy od kiedy będzie moĹźna to składać, przywozić na parking pod kościół.  . Organizacja pomaga kościołom misyjnym, ofiarom wojen , kataklizmów i prześladowań.
  • W dzisiejszą niedzielę odbywają się wybory samorządowe. Zachęcamy do uczestnictwa w wyborach, przypominając, Ĺźe jest to nasze uczestnictwo w odpowiedzialności za Ojczyznę i mamy moĹźliwość decydowania o rozwoju naszych „małych Ojczyzn” i o tym kto nimi pokieruje, to nasza odpowiedzialność w sumieniu i  nie mówmy ze nas to nie obchodzi. Jeśli nie idziemy na wybory to nie mamy potem moralnego prawa ani żądać, ani krytykować ani dyskutować na tematy związane z praca samorządów- bo nie idąc na wybory sami wykluczmy moĹźliwość wyboru i udziału w dyskusji o naszych sprawach. W wyborach kierujmy się sumieniem i wybierajmy dobrych gospodarzy i naszych reprezentantów. PoniewaĹź te wybory są po raz pierwszy wyborami bezpośrednimi radnych zorientujmy się do jakiego okregu wyborczego naleĹźymy i w jakim lokalu głosujemy.
  • W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 XI – św. ElĹźbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica;
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica;
  • 19 XI – bł. Salomea (†1268), zakonnica, córka Leszka Białego,
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), kapłan jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita.
  • 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, scholi.
  • Z uwagi na Kongregacje Rejonowa w Sanoku Msza sw. za śp. Stanisława Liputa jutro będzie odprawiona o godz. 7.00.