XXXII Niedziela Zwykła i Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterneńskiej. (09.11.14r)

• Dzisiaj o godz. 15.30. Koronka do BoĹźego Miłosierdzia wraz z wypominkami w intencji naszych zmarłych. Wypominki codziennie w tygodniu po wieczornej Mszy św.
  • W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 wraz z wypominkami.
  • Ks. Piotr zaprasza w sobotę na godz. 15.00 dzieci i młodzieĹź z klas III- VI szkoły podstawowej na Spotkanie Grupy „Dzieci BoĹźych” które powstało naszej parafii. Dziękuję licznie przybyłym dzieciom w tę sobotę i zapraszamy jeszcze wszystkich chętnych.
  • 11 listopada,  obchodzić będziemy Dzień Odpustu parafialnego ku czci św. Marcina. Do tej najwaĹźniejszej dla parafii uroczystości odpustu będziemy się przygotowywać od dzisiejszej niedzieli, poprzez poniedziałek i we wtorek przeĹźywać będziemy Odpust parafialny. To przygotowanie i samą uroczystość poprowadzi ks. prałat Krzysztof Pastuszak z Belgii. Jutro w poniedziałek Msze św. z kazaniami  o godz. 7.30 i 17.00. Serdecznie zapraszam. We wtorek odpust parafialny ku czci św. Marcina. Gorąco zapraszam na uroczystości odpustowo- patriotyczne. Porządek Mszy św. będzie niedzielny. O godz. 9.00 będziemy przezywać uroczystości związane z Świętem Niepodległości – Mszy św. będzie przewodniczył ks. Tadeusz Osiński z Pustyn, a o godz. 11.00 – odpust parafialny, na który przyjadą księża z dekanatu, Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale teĹź i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Wyrazem zewnętrznym naszego patriotyzmu niech będą wywieszone polskie flagi na naszych domach.  Niech wtorkowy dzień będzie dniem wdzięczności za Naszą Ojczyznę i naszej Narodowej Dumy.  Na odpust zapraszam wszystkich parafian i gości oraz  StraĹź PoĹźarną, Orkiestrę Dętą, harcerzy i poczty sztandarowe.  MłodzieĹź z KSM-u na odpuście będzie rozprowadzać tradycyjne rogale Świętego Marcina i mam nadzieję, Ĺźe będzie pogoda i przybędzie św. Marcin na koniu.
  • Bardzo serdecznie dziękuję tym którzy wczoraj byli przy pracach porządkowych wokół budynków kościelnego i parafialnych. Bardzo liczyłem na wasza Ĺźyczliwość i pomoc, i cieszy mnie, Ĺźe tylu znów Was było, mimo Ĺźe nie było zadanego księdza bo były uroczystości - tym bardziej Wam dziękuję. Niech dobry Bóg za przyczyną św. Marcina, naszego patrona, obdarzy wszystkich swoim błogosławieństwem i łaskami. Bóg zapłać.
  •  Za tydzień III Niedziela miesiąca – ofiary będą przeznaczone na zapłacenie prac przy konserwacji frontonu naszego kościoła.