XXIX Niedziela Zwykła (19.10.14r)

• Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje kaĹźdego z nas. Zbiórka do puszek po Mszach w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne. Dzisiejszy róĹźaniec o godz. 15.30 w intencji misji i misjonarzy.
  • Dzisiaj równieĹź wspominamy bł. Jerzego Popiełuszkę – męczennika za wolność naszej Ojczyzny.
  • W tym tygodniu róĹźaniec poprowadzą: poniedziałek klasa IV a SP, wtorek klasy I gimnazjum,  w czwartek klasy III Gimnazjum. w piątek KSM .
  • W tym tygodniu patronują nam: we wtorek bł. Jakub Strzemię, w środę św. Jan Paweł II, a w piątek bł. Jan Balicki- kapłan naszej diecezji.
  • W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne przed bierzmowaniem: we wtorek klasy I gimnazjum na godz. 15.45 w kościele, w środę klasy II gimnazjum na godz. 17.00a w czwartek na godz. 17.00 klasy III.
  • ZbliĹźa się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, moĹźna składać w zakrystii. Przy okazji prosimy o uporządkowanie w tym tygodniu grobów naszych zmarłych.
  • Nie udało się wczoraj zrobić porządków przed odpustem– było za mokro – jeśli byłaby pogoda to prosimy o pomoc w piątek i w sobotę.
  • Dzisiaj w całej Polsce jest liczenie frekwencji wiernych na Mszach św. oraz przystępujących do Komunii świętej.
  • Dzisiaj III niedziela miesiąca ofiary na prace przy kościele. Prace zostały zakończone, w przyszłą niedzielę zostanie przedstawione ich rozliczenie.
  • Przypominamy Ĺźe młodzieĹź z KSM -u rozprowadza znicze cmentarne.
  • W środę będziemy świętować wspomnienie św. Jana Pawła II - nasza Szkoła Podstawowa w Krościenku WyĹźnym nosząca Jego Imię obchodzić będzie swoje święto. Rozpoczniemy je uroczystą Mszą  Ĺ›w. o godz. 8.00. RównieĹź wieczorem na Mszy sw. o godz. 17.00 będziemy dziękować za dar kanonizacji Jana Pawła II, wypraszać potrzebne dary i łaski i wspominać nasze spotkanie z przed roku z poświęcenia pomnika św. Jana Pawła Ii z Floribet Mora Diaz. Jeśli będzie pogoda naboĹźeństwo róĹźańcowe odprawimy przy pomniku św. Jana Pawła II . prosimy przyjść na naboĹźeństwo z lampionami. Na zakończenie naboĹźeństwa z świec ułoĹźymy lampiony. zapraszam szczególnie harcerzy i młodzieĹź ze szkół średnich , z KSM-u.