XXVIII - Niedziela Zwykła - Dzień Papieski (12.10.14r)

• Zapraszamy dzisiaj na naboĹźeństwo róĹźańcowe na godz. 15.30. Będziemy modlić się za młodzieĹź i dzieci by poznały nauczanie św. Jana Pawła II i starały się Ĺźyć wg. jego wskazań.
  • Dzisiaj w Kościele polskim obchodzimy 14. Dzień Papieski dziękując za pontyfikat i osobę św. Jana Pawła II. MłodzieĹź z naszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zbiera dzisiaj ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieĹźy z biednych rodzin. MłodzieĹź naszej parafii, delegacja naszej szkoły oraz młodzieĹź z dekanatu wraz z ks. Piotrem pielgrzymuje dzisiaj do Przemyskiej Archikatedry, gdzie odbywa się diecezjalny dzień papieski.
  • Msze św. w paĹşdzierniku codziennie o godz. 17.00, a po Eucharystii naboĹźeństwo róĹźańcowe. W środę nowenna do Matki BoĹźej Nieustającej Pomocy, Pośredniczki Łask wraz z naboĹźeństwem róĹźańcowym.
  • Do wspólnego odmawiania tajemnic róĹźańcowych zapraszamy: w poniedziałek Akcje Katolicka, która ma potem po Mszy sw. i róĹźańcu swoje spotkanie a w kolejne dni młodzieĹź  ze szkoły podstawowej wtorek: klasy Va, środa klasa Vb., w czwartek VI , a w piątek KSM. We wtorek modlić się będziemy z okazji Dnia Nauczyciela za naszych wychowawców i nauczycieli.
  • We wtorek 16 X  wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej - w rocznicę wyboru na Stolicę Piotrowa św. Jana Pawła II  - po Mszy św. wieczornej i róĹźańcu udamy się pod pomnik św. Jana Pawła II.
  • Nasza Szkoła Podstawowa w Krościenku WyĹźnym nosząca Jego Imię obchodzić będzie swoje święto nie 16 X jak dotąd, ale od tego roku 22 X – we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.
  • W sobotę święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień modlitwy za pracowników słuĹźby zdrowia.
  • Przyszła niedziela (19 X) to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny.
  • Zwracam się z prośba za tydzień 18 X zorganizować się i przyjść do pomocy w sprzątaniu przy kościele, domu parafialnym, plebani i otoczeniu parkingu. Porządki jesienne byłyby juz przygotowaniem do naszego odpustu parafialnego. Zapraszam i liczę na waszą pomoc. Na 18 paĹşdziernika, na sobotę, proszę parafian z ul. Północnej z przyległymi ulicami  oraz z ul.  Brzozowskiej, Mostowej, Rzeszowskiej.
  • Od dzisiejszej niedzieli przez kolejne niedziele młodzieĹź z KSM-u będzie rozprowadzać znicze po mszach świętych pod kościołem.
  • Zaproszenia i informacje:
  • W środę, 15 paĹşdziernika br. o godz. 13.00 w Kościele p.w. Św. Piotra i Św. Jana z Dukli w Krośnie odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców. Po Mszy Św. trumna ze zmarłymi dziećmi zostanie złoĹźona w grobie na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie.
  • Dyrekcja i Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku WyĹźnym mają zaszczyt zaprosić WSZYSTKICH POCZUWAJĄCYCH SIĘ DO ZWIĄZKU ZE SZKOŁĄ na jubileusz pięćdziesięciolecia pracy w nowym budynku, który odbędzie się 8 listopada 2014 roku w obiekcie szkolnym. Szczegółowe informacje na stronie szkoły a zapisy  w sekretariacie.
  • Zgromadzenie Księży Michalitów w Miejscu Piastowym zapraszają na rekolekcje trzeĹşwościowe, które odbędą się w Miejscu Piastowym na Górce w dniach 17-19 paĹşdziernika 2014 roku. Rekolekcje skierowane są do: rodzin (zapewniona opieka nad dziećmi), osób szukających dróg wyjścia z nałogów i zniewoleń, wszystkich chcących włączyć się z pomocą i modlitwą o trzeĹşwość dla trwających w nałogach i ich rodzin.  Rekolekcje poprowadzi ks. Jan Seremak CSMA. Zachęcam do udziału w nich wszystkich którym trzeĹşwość lezy na sercu a zwłaszcza członków Bractwa trzeĹşwości. Informacje szczegółowe na plakacie i przy prasie katolickiej.
  • Starostwo Powiatowe w Krośnie i Centrum Medyczne SPECMED w Krośnie zapraszają mieszkańców powiatu krośnieńskiego na bezpłatne badania i konsultacje medyczne w ramach II edycji Jesiennej Akcji Profilaktycznej – 5 TON ZDROWIA..  Badania prowadzone będą w dniu: - 16.10 br., godz.10.00-13.00  w Miejscu Piastowym, ul. Krośnieńska 1 (przed Delikatesami Centrum). Informacje na plakatach.
  • 14 X  we wtorek na parkingu przy kościele w ambulansie diagnostycznym godz. 9.45 odbędą się badania na osteoporozę- prowadzi je Krakowskie Centrum Diagnostyki i te badania są częściowo płatne. Więcej na ulotkach przy prasie katolickiej.