Niedziela Podwyższenia Krzyża Świętego (14.09.14r)

• Dzisiaj Święto PodwyĹźszenia KrzyĹźa Świętego. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii KrzyĹźa i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Po kaĹźdej Mszy sw. przy ołtarzu bocznym moĹźliwość ucałowania Relikwii KrzyĹźa Świętego . Niech dzisiejsze święto przypomni nam o szacunku do KrzyĹźa Świętego o i tym który wisi w naszym domu, zakładzie pracy czy w szkole i o tym który czynimy codziennie w czasie modlitwy. Dzisiaj o 15.30 naboĹźeństwo Drogi KrzyĹźowej dla uczenia KrzyĹźa. U OO. Kapucynów w Krośnie uroczystość odpustowa.
  • Jutro w poniedziałek 15 IX NMP Bolesnej – Matki BoĹźej Bolesnej. Po Mszy św. wieczornej -Parafialny Oddział Akcji Katolickiej ma miesięczne spotkanie. Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w działalność tej grupy parafialnej.
  • We wtorek 16 IX rozpoczynamy  Triduum przed uroczystością św. Stanisława Kostki. Jest to równieĹź 16 IX i uczniowie ze szkoły podstawowej  mają swoja Msze św. ku czci patrona szkoły bł. Jana Pawła II. Te dwie okoliczności  myślę, Ĺźe sprawią Ĺźe nie zabraknie jutro nikogo z uczniów Szkoły Podstawowej na Mszy św.  Zapraszamy równieĹź wszystkich uczniów Gimnazjum. Te trzy dni są dla nich dniami formacyjnymi przygotowującymi do bierzmowania. Ponadto prosimy klasy I o pozostanie po Mszy św. we wtorek, drugie w środę a trzecie w czwartek po Mszy św. Spotkanie potrwa maksymalnie do 19.30. W czwartek przypada sama uroczystość św. św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieĹźy.
  • Kancelaria parafialna czynna  po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 (18.30 – 19.30).
  • Za tydzień III niedziela miesiąca i ofiary będą przeznaczone na prace przy kościele – jak widzimy zbliĹźają się one powoli do finiszu.
  • Zapraszamy wszystkie grupy parafialne na wspólne rozpoczęcie pracy które odbędzie się w ostatni piątek miesiąca  26 IX o godz. 18.00.
  • Jutro w poniedziałek i prawdopodobnie we wtorek będzie wyłączona z ruchu cała ulica Szkolna, z uwagi na prowadzone prace. Prosimy o podwoĹźenie uczniów do szkoły od strony parkingu  parafialnego oraz o pozostawianie samochodów na nim.
  • Zaproszenie:  Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na otwarcie Izby Muzealnej Krościenku WyĹźnym- Nastąpi ono po Mszy św. o godz. 16.00. Zarówno Izba jak i eksponaty SA po remoncie i renowacji – tym bardziej zapraszamy w imieniu organizatorów KGW i Wójta Gminy do jej zwiedzenia.
  • Ogłoszenie o śmieciach wielkogabarytowych.
  •  Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły:  Helena Lorens z ul. Północnej 319. Pogrzeb zmarłej Heleny odbędzie sie na naszym cmentarzu parafialnym w dzisiaj w niedzielę 14 września br. o godz.14.00.        Halina Marszałek, z ul. Północnej 425. Jej pogrzeb odbędzie się na naszym cmentarzu parafialnym we wtorek, 16 września br. o godz.15.00. Wieczne odpoczywanie ….